PONDĚLNÍ GLOSY 15.09.2008

Miroslava Macka
Pěkně to má Jiří Paroubek nalajnováno: Topolánkova vláda padne, prezident pověří sestavením nové vlády opět Topolánka nebo někoho jiného z ODS a poslanci ČSSD pak pod záminkou našeho předsednictví Unie takovou vládu podpoří. Ovšem jen tehdy, když bude sestavena podle jejich gusta, ale rozhodně za ni nepřevezmou žádnou odpovědnost. No, a příští volby vyhraje Paroubek, bude skvělým premiérem a pak se stane prezidentem.
Ještě, že existuje dost možností, jak tomu supersebevědomému pinglovi v jeho nalajnované cestě bránit, přičemž hlavní zbraní je sám Paroubek.

To evropský komisař a český expremiér Vladimír Špidla má jiné plány: až bude mít čas, projde pěšky celou Evropu. To je chvályhodné a měl by začít ihned. Ušetřila by se spousta peněz daňových poplatníků a jeho nepřítomnost by občanům Evropy pranic nevadila.

Nevěřícně jsem kroutil hlavou, kterak se papež pustil v Paříži do restitucí církevního majetku v Česku: žádné hamižné hromadění majetku.
Jsem zvědav, jak na to zareaguje kardinál Vlk. Navíc není žádný problém kupříkladu prodat pompézní pražský arcibiskupský palác a další zbytečně velké a drahé církevní stavby, k úpřímné pastýřské službě lidem jich rozhodně netřeba....