ÚTERNÍ GLOSY 9.09.2008

Miroslava Macka
Velmi správně konstatuje ve včerejším Respektu Marek Švehla k podílu redaktorů Novy a MF Dnes na případu "Tlustý - Morava - Kroupa": Zřejmě nejspornější je práce Novy a MF Dnes proto, že se s takto zpochybnitelnými metodami dali do služeb jedné ze stran politických soupeřů. Jinak řečeno, že pomáhali Vlastimilu Tlustému v jeho boji proti premiéru Topolánkovi.
(Taky mne napadlo, že by reportéři Novy a MF Dnes mohli sehrát fiktivní referenty fiktivní banky a nabízet lidem 30% úroků ročně, aby investigativně zjistili, kolik blbců tady v Česku máme - a jejich jména a záznamy skrytou kamerou pak vysílat v nejsledovanějším čase v televizi... třeba na Nově...jak by se to těm lidem, dnes dozajista tleskajícím redaktorům, co nachytali blbé politiky, líbilo?)

Vlastimil Tlustý sám sebe nazývá "volavkou". Plete si ovšem zvířata, správně má být "volem"....
Také ve včerejší MF Dnes říká: "Chtěl jsem dostat ty hajzlíky!", přitom při naplňování svého předsevzetí by musel v prvé řadě spáchat sebevraždu. Neboť jeho řeči o tom, že nevidí nic špatného na tom, že máme platit z našich daní Barošovy fotbalové projekty za jeho účast na volební kampani ODS, to už je silná káva...a jsem velmi zvědav, jestli se konečně někdo odhodlá tyto praktiky soudně trestat. Ačkoliv, to by byla zavřená nejméně půlka sněmovny a tři čtvrtiny ministerstev...

A dnes do třetice a naposledy na toto téma, a to formou dotazů čtenáře glos J. V.:
Je možné, že takto mladý poslanec bez vědomí svých přátel, kamarádů, kolegů se vydal na "pátrání" na vlastní pěst? Pochybuji, že by o tom s nikým nemluvil. Nebo není naopak možné, že ho někdo ze zkušených politických matadorů tak trochu vystrčil z liščí nory, aby zjistil, kdo to tam venku hraje na housličky a bubínek? A pokud ano, kolik je takových Budulínků na špinavou práci v parlamentu ČR?
Moje odpovědi v patřičném pořadí: Ne. Ano. Dostatečné až přebytečné množství.

Experti i "experti" začínají čím dál tím častěji spekulovat, zda dojde ke světové recesi či krizi.
Spekulovat ovšem netřeba,stačí jen znát staré, dobré,dlouhé věky platné, neboť dlouhým životem generací odpozorované, hanácké přísloví : "Po hodech bévá sračka".

A na závěr jedna kuriozitka. Nejhlubší životní zážitek spisovatelky Lenky Procházkové? Dle jejích vlastních slov upálení Jana Palacha, k tomu posuzuje vše ostatní....
No, nezávidím jí... ba přímo "Úpřímnou soustrast!"