ČTVRTEČNÍ GLOSY 4.09.2008

Miroslava Macka
Nic nedefinuje neserióznost (lépe řečeno: vyčuranost) Martina Bursíka lépe, než jeho předsjezdové chlubení se, že se mu podařilo ve vládě prosadit víkendové omezení jízd kamionů. Přitom vláda Bursíkův návrh pouze vzala ma vědomí, rozhodně jej však neakceptovala... U nás ovšem takoví politikové docela "letí", vzpomeňte si jen kupříkladu na spoustu minulých "nejoblíbenějších politiků", třeba Grossem či Fischerem počínaje...

Nejenom, že platíme jako mourovatí, aby podnikatelé ve větrných elektrárnách mohli vydělávat při výrobě superdotované elektřiny a na hyzdění krajiny, teď nás dokonce inzeráty lákají, abychom jim na to půjčili peníze, a to na úrok od šesti do sedmi celých čtyř desetin procenta ročně! Jenže: čím více jim půjčíme, tím více elektráren postaví a tím dramaticky více jim zacvakáme na dotacích...
Je opravdu nejvyšší čas tento příšerný ekonomický nesmysl zrušit!

David Rath objíždí ambulancí střední Čechy, měří důchodcům tlak, slibuje za své zvolení hejtmanem hory doly a rozdává růže. Nikoliv však slibované oranžové, ale sytě rudé....Velmi výstižné!

Prezident Nejvyššího kontrolního úřadu se právem rozčiluje: ministr spravedlnosti Pospíšil přinesl včera do vlády stanovisko justice k ostudně předražené stavbě Justičního paláce v Brně, znějící, že vše bylo v souladu se zákonem. Přitom stavební firma byla vybrána na základě tří kriterií, z nichž jedním byla cena, a to 800 milionů korun. Pak se ovšem ve smlouvě tato částka vůbec neobjevila a cena stavby se vyšplhala na více než dvě miliardy korun z našich vysokánských daní....Velmi ostudné! A navíc budeme muset sledovat, kterak zodpovědní pracovníci justice budou kličkovat, mlžit, lhát a nakonec nebude nikdo ani napomenut, neřkuli potrestán. Vsaďte se!

Pomalu se rozbíhá volební kampaň a nad její úrovní se jeden nestačí divit. Tady je jeden postřeh od čtenáře glos R. S.:
U nás na Ostravsku se nyní v předvolební kampani do krajských zastupitelstev a do senátu objevily oranžové billboardy, kde volební management ČSSD slibuje: zabráníme školnému, znovu zavedeme rodičovský příspěvek, zvýšíme sociální dávky, zrušíme poplatky ve zdravotnictví, atd... Tvrdíkovci ve své sociálně demagogické rétorice hrají na nejprimitivnější struny lidských vlastností, snaží se v rámci kolektivní závisti, nenávisti a jakéhosi třídního boje získat za každou cenu nějaký ten hlas navíc, aniž by počítali s tím, že voliči vědí, že kraje ani senát nemají takové pravomoci jako parlament, aby tomu "zabránili".
Jinými slovy voličům říkají: "Naše drahé méněcenné stádní voličstvo, považujeme tě za absolutního hlupáka. Ale chceme ti vládnout, tak hlavně nepřemýšlej a zvol někoho z oranžových kandidátů."

Nejlepší cesta, jak se zbavit té oranžové, potažmo rudé osiny v zadku je uštědřit jim důraznou volební porážku.

A jeden čerstvý, nekorektní:
V Brdech se začne stavět radar mezikontinentálního významu. Nachází se však bohužel uprostřed lesů a tak k němu povedou dlouhé kabely.
Mějte se na pozoru Američané! Ten, kdo vás položí na lopatky nebude volat "Alláh Akbar!" Ale "Kurva,Fero! Tady je mědi jak sviňa!"