ČTVRTEČNÍ GLOSY 14.08.2008

Miroslava Macka
"Stát prohrál devět miliard" hlásá titulek na první straně dnešních Lidovek nad článkem o tom, že firma Diag Human vyhrála arbitráž. Peníze ovšem nezaplatí "stát", ale my. A co na to říká prapůvodce všeho, bývalý ministr zdravotnictví Martin Bojar, který tehdy očernil výše zmíněnou firmu v očích jejího tehdejšího odběratele z Dánska osobním dopisem? "Ten dopis neměl být nikdy zveřejněn..."
A je to. Ani slůvko omluvy, ani slůvko lítosti, dokonce ani to "no tak sorry, volové", ne!
A také ostatní ministři zdravotnictví, kteří případ podivně řešili - neřešili, nám zatraceně dluží omluvu. (Vždyť jen si vzpomeňte na ministryni Součkovou a jejího právního "experta" za miliony Nováčka...)

A současný ministr zdravotnictví k tomu dodává "Budeme se snažit udělat všechno pro to, aby to čeští daňoví poplatníci nemuseli platit".
Jak vidím, slovo "vynasnažíme se" už zcela podlehlo módní složenině a také nám nabíhá více než milion korun úroků denně....

Bývalý ministr spravedlnosti Pavel Němec si též pustil hubu na špacír: katarského prince, odsouzeného za sex s mladistvými pustil domů k nepotrestání a překazil tak velký kšeft. Tehdejší nejvyšší státní zástupkyně Marie Benešová po odvolání totiž nastoupila k právní firmě Češka, Smutný a Císař, která stála na počátku princovy obhajoby, no a tato firma je registrována na stejné adrese jako naftař Karel Komárek , no a v Kataru se přece těží nafta...že by nás čekala další arbitráž?