ÚTERNÍ GLOSY 12.08.2008

Miroslava Macka
Kombinace olympiády a ozbrojeného konfliktu Gruzie - Rusko je pro ostatní zprávy smrtící: jako by se nic jiného téměř nedělo. Také informace o stavu medií....

Kandidát do senátu Michal Kocáb konečně přiznává barvu - a ta je hodně levicově načervenalá: Přišel totiž s novou vizí financování vysokého školství. Kupříkladu budoucí zubaři, kterých je teď nedostatek, by školné neplatili. Na druhé straně ale právníci, kterých je hodně, naopak ano. A až by se situace obrátila, změnil by priority i stát.
Už vidím komisi s odborným poradním orgánem a najatými právníky, rozhodující o hodnosti či nehodnosti jdenotlivých studijiních oborů, zasluhující státní dotaci. Budova, sekretářky, automobily, mobily, počítače, cesty do zahraničí "na zkušenou"....

Miroslav Jandásek z Brna napsal do Lidovek: Když po poslední prezidentské volbě nebyl Miloš Zeman - proti očekávání - zvolen prezidentem, utekl zadním vchodem rovnou na Vysočinu, aniž bz cokoliv pronesl nebo dokonce pogratuloval zvolenému Václavu Klausovi. Toho člověka máme znovu volit prezidentem?
Dodávám: máte pravdu, ovšem politická paměť u lidí nepřesahuje většinou patnáct dnů....

Kliknete-li si dole na odkaz na můj blog na idnes, můžete si přečíst zcela nový text "O radostech a slastech domácí archeologie" a spoustu textů starších. Hezký den přeju.