PONDĚLNÍ GLOSY 4.08.2008

Miroslava Macka
A tak nám Michal Kocáb s pomocí exprezidenta Havla zezelenal, bude totiž kandidovat do senátu za Zelené. Je zajímavé, jak je pro většinu lidí uštknutí politikou celoživotní otravou a kvůli návratu v sobě objevují tu křesťanské ideály, tu environmentalistické postoje, tu pravicový individualismus.
Nejvíce mě ovšem pobavila Kocábova věta: "Naprosto nečekaně mi to doporučil Václav Havel."

Vedení České televize si za naše peníze udělá výlet na pekingskou olympiádu: mezi 32 lidmi televizního štábu je i ředitel Janeček a pět manažerů. Bez nich by zřejmě přenosy neměly tu správnou kvalitu.
Nejzajímavější je ovšem opět to, že si to necháme líbit.

Demokracie je ošemetná věc: Národní strana si dala do svého předvolebního programu vystěhování Romů do zakoupeného území v Indii. Pochopitelně se ozval pokřik a volání po zákazu této strany. Tipněte si ovšem: kolik Čechů by toto řešení s potěšením uvítalo?

Jel jsem minulý čtvrtek po poledni od Brna na Prostějov a už od Brna se téměř až k motorestu Rohlenka táhla pomaličku se sunoucí kolona automobilů. Důvod? Stažení dopravy do jednoho pruhu kvůli opravě krajnice. Ze šesti pracovníků dva lopatou přehazovali písek a čtyři odpočívali ve stínu. Kdyby je někdo z automobilů, sunoucích se hodinu v koloně, postřílel, každá rozumná porota by jej musela osvobodit.