PONDĚLNÍ GLOSY 14.07.2008

Miroslava Macka
Blba z Jiřího Čunka dělati opravdu netřeba, jak dokládá část jeho rozhovoru s MF Dnes:
Jste ochoten říci, co byl ten majetek, na který přišel Kroll a na který nepřišla česká policie?
Myslím, že se to týká především toho, že jsem najezdil od roku 1990 do roku 1998 určitě stovky tisíc kilometrů, kde jsem čerpal cestovní náhrady.
Na jakou částku jste si tedy přišel z těch cestovních náhrad. Víte to, nebo to dohledala firma Kroll?
Ne, nevím. Víte co, já jsem na dovolené, tak mě nechte na pokoji. Možná vám to nedošlo, třeba je vám to úplně jedno. Vy to pitváte, přitom já vám říkám, že jsem tu zprávu ještě nečetl. Když se k tomu podrobněji vyjádřím, tak ze mě pak uděláte blba, který něco říká... a pak v té zprávě to bude nějak jinak. Nečetl jsem tu zprávu a také jsem o mnoha věcech nemluvil, protože jsem o nich ani nevěděl. Proč mě z toho pořád zpovídáte?

Minulý týden napsal Martin Komárek v MF Dnes následující slova: "Nedá se prokázat, zda je na dobré dálnici ještě bezpečná stodesítka, stodvacítka, nebo stošedesátka."
Dodávám: ale dá. Stačí jen na nějaký čas povolit na některém úseku dálnice neomezenou rychlost a pak porovnat, co to udělalo s počtem havárií na tomto úseku ve srovnání s minulostí.
p.s. vsadím se, že nic.

Freude, Freude, Freude, vždycky na tě dojde: v rozhovoru Milana Šímy s Jiřím Paroubkem v minulém Reflexu se spousta otázek a odpovědí točila kolem demokracie uvnitř sociální demokracie a Paroubek se pochopitelně dušoval, kterak demokratickou stranou ČSSD pod jeho vedením je. Aby pak po čase v proudu hovoru bezprostředně vyhrkl: "Kdybych věděl, co je Wolf zač, tak bych ho hned vyškrtl z kandidátky".
A tady je ještě jedna zajímavost z toho rozhovoru, která ale jde spíše na vrub neznalosti novinářů, než Paroubka, a to citace jeho slov: "Ig Rhodus, ig salta"...ač "zde", "tady", "na tomto místě" latinsky bylo, je a bude napořád "híc".