STŘEDEČNÍ GLOSY 2.07.2008

Miroslava Macka
A tak se nám novináři vrhli na majetková přiznání politiků a konstatují, že české politické špičky mají jen samé dluhy, neb splácejí hypotéky a leasingy aut a proto tak tak vyjdou. Tyto informace ovšem mají jedinou vypovídací hodnotu: tato přiznání jsou zcela na nic. Což se ovšem vědělo už předem...

Předseda zelených Martin Bursík se už předem, pěkně preventivně, pustil do Zprávy o energetických potřebách, kterou vypracovala odborná komise pod vedením akademika Václava Pačese. Neboť u této komise nezvítězila ideologie nad zdravým rozumem a tak nezatracuje jadernou energetiku.

Šéf dopravních policistů Martin Červíček včera prostřednictvím mluvčího Policejního prezidia okomentoval návrh ministerstva dopravy, aby se od příštího roku mohlo na vybraných úsecích dálnic jezdit stošedesátikilometrovou rychlostí, těmito slovy: "V Česku zatím není ani kilometr dálnic, který by splňoval takové parametry, aby se na něm dalo bezpečně jezdit stošedesátikilometrovou rychlostí."
Zajímavá věta: Jezdím po D 11 léta a léta a ohromná spousta řidičů po ní tou stošedesátkou (a vyšší rychlostí) v moderních autech bez problémů a bezpečně celou tu dobu jezdí.

Vzpomínáte si, kterak nás slovenští novináři strašili, že po přijetí nového tiskového zákona, který dává právo na zveřejnění odpovědi, budou noviny zaplaveny texty politiků a jak utrpí demokracie?
Samozřejmě, že se nic takového vůbec nestalo....