ČTVRTEČNÍ GLOSY 19.06.2008

Miroslava Macka
Předseda lidovců Jiří Čunek kdysi prohlásil, že jednoduchou cestou, kterak se domoci bytu, je opalovat se a dělat binec a ohně na náměstí. Existují však i elegantnější metody: švagr jeho spolustraníka, poslance Severy, kupříkladu přišel k bytu tak, že mu Severa propůjčil služební byt, který získal coby náměstek ministra obrany a ve kterém nebydlí. Co všechno my komu platíme...!

Irské NE lisabonské smlouvě se dá dle lucemburského premiéra Junckera vyřešit velmi "elegantně": ke smlouvě se přilepí "vysvětlující protokol", v němž bude popsáno, které oblasti si mohou Irové řešit po svém. A pak bude druhé referendum.
Zajímavý návod k použití i pro Česko, co říkáte?

Rozdávání nealkoholického piva Staropramen střízlivým řidičům policií je typická reklamní akce. Bohužel ji platíme ze svých daní. Včetně provizí....
Čtenář glos Š. N. mi zaslal následující text ke stávce učitelů:
Jako daňový poplatník a spotřebitel jejich služby prostřednictvím svých školou povinných potomků dodávám: přidejme učitelům ne 5%, ale rovnou 15% platu.
Avšak pod podmínkou, že 1. července se nerozjedou na dva měsíce na své chaty a chalupy, nýbrž nastoupí do školy a budou celý červenec pracovat na zkvalitnění výuky. Jak? Například podrobným rozborem písemných prací za celý rok a sledováním, kde žáci nejčastěji chybují, která látka jim dělá největší problémy. Následná úprava učebních osnov, zaměření se na obtížnější partie, zkvalitnění metodiky by měly mít v následujícím roce jasně měřitelný efekt. Zpětná vazba by se neměla omezit na rozdávání "kulí" a konstatování, že žáci jsou čím dál nepozornější, ale měla by pokračovat v hledání příčin, jejich předcházení a odstraňování následků.

Pozn. docela by mne zajímalo, kolik kantorů by na tuto dohodu přistoupilo...