PÁTEČNÍ GLOSY 6.06.2008

Miroslava Macka
Soudce Vojtěch Cepl mladší shrnul jen to, co bylo lze vidět na vlastní oči a slyšet vlastníma ušima: v případě Čunek šlo o "nedovolené intervence", "zneužití delegace" a "odbornou šikanu". Jasné, stručné. Protože však žijeme v Česku, proběhne sice ještě odvolací soud, ale tím vše definitivně skončí...premiér Topolánek se už vyjádřil, že nejvyšší státní zástupkyně Vesecká má jeho plnou důvěru a dokonce přidal, že ji požádá, aby dál pokračovala ve své personální politice! Ach jo.

V mailové poště mi přitom signifikantně přibývá reakcí, podobných té následující od čtenářky J. A:
...Mirek Topolánek sestavil vládu za každou cenu, aby ukázal, že to dokáže. Moc dobře věděl jak se mu bude vládnout. Připravil tak ODS půdu do opozice minimálně na dalších 8 let. Já jsem chachar, který se nikoho nebojí a po mně potopa. Pro mě jsou i v osobním životě tito muži nepřijatelní chudáci. Natož toto a jiné slyšet od ministerského předsedy....
To sousloví "po mně potopa" mne v souvislosti s dnešním Topolánkem bohužel už také napadlo...

Američtí vědci opět potvrdili to, co národové s vinařskou kulturou vědí už věky: pití vína omlazuje. Vědci ovšem dodávají: stejně jako nízkokalorické diety nebo občasné hladovění. A to je vynikající zpráva pro různé hladovkáře. Což takhle naplánovat příští protest proti radaru, Temelínu,dálnicím a podobně jako dlouhodobé popíjení vína?