ČTVRTEČNÍ GLOSY 5.06.2008

Miroslava Macka
Petra Paroubková chystá národní sbírku na Kaplického chobotnici: česká politika je ještě šílenější, než by si jeden myslel....
Nakonec, poslankyně zelených Kateřina Jacques se má stát místopředsedkyní sněmovny, což je velmi reprezentativní funkce, takže co se divit...
Zeleným šlo ovšem vždycky jen o ideály a ochranu životního prostředí: proto má jejich šestice poslanců, zvolená reprezentativními 21 931 hlasů, ve sněmovně celkem 47 (!!) funkcí. A tři ministry k tomu...
Ještě stále si namlouváte, že žijeme v zastupitelské demokracii?

Obvykle se dějí věci obyklé, kdežto věci výjimečné dějí se toliko výjimečně, říká klasik. Takže fakt, že premiér a ministr dopravy letěli do Itálie letadlem investiční společnosti J a T a s manažerem této společnosti, která má zájem na privatizaci pražského letiště, si na Sardinii zahráli golf, určitě vůbec, ale vůbec nemá co do činění s touto privatizací....obvykle se přece na golfu o kšeftech vůbec nemluví....ach jo!

Pěkný text k zamyšlení mi poslal čtenář glos J. N.:
Jestliže jsi dnes ráno vstal z postele spíše zdráv než nemocen, jsi šťastnějšínež 1 milion lidí, kteří se nedožijí příštího týdne.
Jestliže jsi nikdy nezažil boj ve válce, nepocítil osamělost ve vězení, agónii týraných nebo hlad, pak jsi šťastnější než 500 milionů lidí našeho světa.
Jestliže můžeš vyznávat náboženství beze strachu z hrozby, že budeš zatčen nebo zabit, jsi šťastnější než 3 miliardy lidí na Zemi.
Jestliže máš jídlo v ledničce, jsi oblečen, máš střechu nad hlavou a svou postel, jsi bohatší než 75% obyvatel tohoto světa.
Jestliže máš konto v bance, nějaké peníze v peněžence a hromádku drobných v krabičce, patříš k 8 % blahobytných lidí.
Jestliže čteš tuto zprávu, nepatříš ke 2 miliardám lidí, kteří neumí číst. A máš počítač...... !