ÚTERNÍ GLOSY 3.06.2008

Miroslava Macka
Vlastimil Tlustý je typickou spolupříčinou toho, proč v českém jazyku neexistuje výraz pro vlastnost zvanou loyalita. A nic na tom nemění skutečnost, že má v lecčems pravdu. Šílenou formou se nic racionálního nikdy neprosadí. Zato o charakteru to vypovídá všechno.
Jana Bobošíková mi pak připomíná smrtku: ta také bere vše...

Premiér Topolánek se vrátil z dovolené a letní mediální bublina splaskla: let do Italie zaplatil ministr Řebíček s tím, že se o náklady účastníci podělí. A premiér k tomu správně dodal: Beru dovolenou jako svoji výsostně soukromou věc. Nemám pocit, že se musím zpovídat kde jsem byl, s kým jsem byl a jak jsem se tam dostal.
Bulvarizace společnosti zašla už bohužel za jakoukoliv únosnou míru a politické zneužití jakéhokoliv drbu či spekulace je tak jednoduché! A exprezident Havel k tomu mlčí a mlčí...

Je opravdu nejvyšší čas odvolat nejvyšší státní zástupkyni Veseckou a to pro naprostou ztrátu soudnosti. Včera totiž prohlásila u soudu, že vyšetřování causy Čunek bylo "naprosto standardní a průhledné."
Podle mne tedy bylo průhledné asi tak jako Paroubek...

Čtenář glos J.M. mi zaslal zajímavý nápad na uklidnění české politické scény: postavit na pražské Letné Kaplického chobotnici a umístit do ní americký radar...