PONDĚLNÍ GLOSY 2.06.2008

Miroslava Macka
Socialisté si na své víkendové programové (?) konferenci odsouhlasili, že jejich programem pro podzimní krajské a senátní voby bude kritika politiky ODS.
To je staletími osvědčená metoda: Mozart se přece též proslavil tím, že namísto vlastní tvorby kritizoval Salieriho a Shakespeare tím, že napadal Bena Jonsona, ba i Conrad Röntgen se namísto bádání proslavil kritikou kolegů lékařů.
Jemže víte, co je nejhorší: že se najde stále dost a dost volů, co jim to žerou....

A jistě se najdou i tací, co se přidají k řetězové hladovce proti radaru v Česku, vyhlášené na této koferenci exministrem Kavanem. Zvláště vyžraný Paroubek by ji potřeboval jako sůl, obávám se ovšem, že nezhubne ani o gram.

Také Miloš Zeman se pranic nezměnil a v podstatě nám vzkazuje: do přímé volby porezidenta půjdu, ale pouze za předpokladu, že bude veliká jistota, že zvítězím, jinak pro to nehnu prstem. Možná je to ještě zvyk z doby, kdy vládnul a většina výběrových řízení měla předem stanoveného vítěze...

Další nepřekvapení nám připravil exprezident Havel, když vyzval pražské voliče, aby nevolili ODS. Dovolila si totiž přespříliš: nevytáhla nám z kapes více peněz na divadelní představení jeho kamarádů.