ČTVRTEČNÍ GLOSY 15.05.2008

Miroslava Macka
Lidové noviny dnes připomínají kdysi populární političku Petru Buzkovou a sloupek o ní končí slovy: ..od roku 2006, kdy odešla z politiky, jsme jí ukradení. A protože se odstraňování kroků, jimiž zatížila české školství, blíží pomalu k závěru, bude moci být ukradena i ona nám.
Jenže alespoň jednu věc bych docela rád věděl, než zcela upadne do zapomenutí: kolik nás celkově stála ta příšerná akce Internet do škol, co z ní zbylo, kdo se na ní napakoval a kdo byl za ni zavřen.

Totéž bych ovšem rád viděl i u jiného případu: investiční společnost Penta prodá státu pozemky pod plánovanou runwayí na Ruzyni za 4 miliardy korun, tedy za pětisetnásobek ceny, za kterou před léty pozemky od státu (!) koupila. Tedy samozřejmě ne od státu: ty pozemky jí musely prodat konkrétní osoby. Které?

Pak se ovšem nedivím, že loňský růst ekonomiky byl 6,5 procenta, ovšem růst státního dluhu 11 procent. To je hospodaření!!

Jiří Paroubek bojkotuje sjezd komunistů. Spoléhá, bohužel, na kratičkou politickou paměť lidí, které tím chce získat: už si nevybaví hlasovací mašinerii ČSSD + KSČM za Paroubkova vládnutí a příšernosti, které spolu prosadily.
Takže (s omluvou vlkům za přirovnání): nevěřte mu ani slovo, vlci mohou měnit kůži, ale ne povahu.