PÁTEČNÍ GLOSY 2.05.2008

Miroslava Macka
Brněnská městská policie zabavila při prvomájovém průvodu komunistů tři vlajky Komunistického svazu mládeže, který v říjnu roku 2006 rozpustilo ministerstvo vnitra a jehož členové se tedy připojili k průvodu komunistů.
Poněkud operetní akce, když si vzpomenu na milionkrát nebezpečnějšího Jiřího Paroubka, v minulém vládním období spolu s komunisty beztrestně provádějícího ryze bolševickou politiku!

Také si namlouváte, že žijeme v zastupitelské demokracii? Ale kdepak: v současné vládě bylo zapotřebí k postu jednoho člena vlády 210.275 hlasů voličů ODS, 84.121 hlasů voličů zelených a 77. 341 hlasů voličů KDU - ČSL. A to lidovci stále ještě křičí, kterak je zapotřebí ve vládě více prosazovat jejich politiku.
Kdybych byl autokratem a chtěl předat vládu zastupitelské demokracii,okamžitě bych vydal zákon jednoduchého změní: počet členů koaliční vlády za jednotlivou politickou stranu je přímo úměrný jejímu zisku voličských hlasů....

Vláda se ovšem i při tom nedemokratickém složení činí: nyní se kupříkladu rozhodla razantně vystoupit proti nelegálnímu dovozu kaviáru z Ruska a tak zelený mozek Bursík přichází s návrhem stejného kolkování kaviáru, jako je tomu u alkoholu.... Ach jo!

Rakouský kancléř Gusenbauer chce všemi silami bránit svůj národ před nálepkou pedofilů. Jsem přesvědčen, že se mu to podaří. Vždyť největším poválečným úspěchem rakouské diplomacie bylo úspěšné přesvědčení zbytku světa, že Hitler byl Němec a Beethoven Rakušan.