STŘEDEČNÍ GLOSY 16.04.2008

Miroslava Macka
Jaksi tomu nerozumím: dáváme na zdravotnictví 7.2 % hrubého domácího produktu, což je oproti vyspělým západoevropským zemím málo, takže se nedivím stínovému ministru zdravotnictví Rathovi, že volá po více penězích ve zdravotnictví.
Zároveň je ovšem proti přímým platbám, ačkoliv financování zdravotnictví z veřejných zdrojů u nás činí 89% veškerých financí, na rozdíl od 73% v zemích OEDC, což nás už dnes řadí na špici přerozdělování....Vlastně tomu rozumím: volá po ještě více socialismu.

Výstižné věty jsem nalezl v týdeníku Týden, a to v článku Petra Robejška z Hamburku o neslavných koncích německého plánu s bioalkoholem v benzinu, věty navíc platné nejenom pro Německo:
Merkelová a spol. vsadili na spásu přírody. Cíle se má dosáhnout, až budou dávno na politickém odpočinku. Sypou z rukávu plány, jak zachránit svět, aby si jejich voliči nevšimli, že nedokážou vyřešit ani fungování vlastní země. Dojit automobilisty a za cizí peníze subvencovat větrné mlýnky je mnohem jednodušší...

A jeden "nekorektní": Zavřete svoji manželku a svého psa na tři hodiny do kufru auta, pak jej otevřete a zkontrolujte, kdo je šťastný, že Vás vidí....