PONDĚLNÍ GLOSY 14.04.2008

Miroslava Macka
Na havárii dvou tramvají v Ostravě je nejvíce zarážející fakt, že na jednokolejné trati, na níž se navíc jezdí značnou rychlostí, neexistoval ani obyčejný semafor, neřkuli modernější zabezpečovací zařízení, ale jedinou pomůckou byl papírový jízdní řád v rukou řidičů. Takže bylo jen otázkou času, kdy lidský faktor selže....

Václav Myška na blogu Lidovek napsal: "Snažil jsem se najít na stránkách sociální demokracie alternativní programy z oblasti zdravotnictví, penzijní reformy a veřejných financí. Neobjevil jsem nic a na přímý dotaz jsem nedostal odpověď. Sociální demokracie ví velmi dobře, že reformy jsou potřebné. Proč by si ale měla pálit prsty ona a ztrácet kredit u svých voličů..."
Velmi výstižné, dodávám.

A Tomáš Jirsa, starosta Hluboké nad Vltavou, stejně výstižně a trefně napsal k Paroubkovým billboardům s kampaní ODS minus: V jednom má Paroubek pravdu. Po osmiletém hospodaření ČSSD jsme opravdu ODSouzeni k reformám.

Ale s vysokou pravděpodobností bude v toku času nejzajímavější zprávou ta, která mluví o zařízení vědců z MIT , a to o "umělé buňce" velikosti poštovní známky, která si syntetisuje vlastní geny a podle jejich instrukcí vyrábí bílkoviny. Vsaďte se!