PONDĚLNÍ GLOSY 31.03.2008

Miroslava Macka
Jaké překvapení! Za iniciativou "Ne základnám!", která vede protiradarovou kampaň, je kupříkladu Rudolf Převrátil (stál u jejího zrodu), bývalý komunistický rozvědčík. A co mediálního prostoru tato "iniciativa" dostává!

Průzkum Lidových novin zjistil, že 42.5% občanů vadí, jak byl zvolen Václav Klaus prezidentem. Což se pranic nedivím. I mně totiž na této volbě leccos vadilo, zvláště chování paroubkošvejnarovců a jejich tlak na veřejnou volbu. Čemu se však velmi divím, je závěr, který z tohoto průzkumu udělaly Ldovky, konkrétně redaktor Václav Drchal: 42.5% lidí si myslí, že se VK nestal hlavou státu úplně férovým způsobem!!

V sobotních Lidovkách vyšel rozhovor s muzeologem Zdeňkem Jehličkou, který by si měli přečíst nejen všichni vyvěšovatelé tibetských vlajek. Jako přímý účastník posledních dění v Tibetu je živým důkazem ohromné mediální manipulace. Vřele doporučuji k přečtení!

Ve stejném čísle Lidovek píše Josef Klíma o snížení hranice trestní odpovědnosti a zde je z jeho textu jedna velice moudrá věta: Jsme už takřka poslední z civilizovaných zemí, která nepochopila, že kriminalita nezletilců si svou hranici sama posunula hluboko pod patnáctý rok.

Čtenář glos J. K. mi zaslal následující text:
V pátečních "Dvaceti minutách Radiožurnálu" byl hostem místopředseda KDU-ČSL David Macek a hlavním tématem byl zákaz, případně omezení interrupcí. Pokud jste tento pořad neslyšel, rozhodně Vám doporučuji vyslechnout si jej na webu Českého rozhlasu. Pan Macek zde řekl několik zajímavých věcí: potraty jsou hrazeny z veřejného zdravotního pojištění (tedy peněz nás všech), ale řada daňových poplatníků s nimi dozajista nesouhlasí a proto by si je dotyčné ženy měly hradit samy. Skvělá myšlenka, ale mám jisté obavy, že v otázce případného neproplácení dalších věcí, se kterými někteří daňoví poplatníci nechtějí mít nic společného (a že takových věcí je), již KDU-ČSL tak aktivní nebude. Za další myšlenku by pan David Macek zasloužil Cenu Velkého Bratra a čestné členství v KSČM: potraty by měly být zakázány, protože ženy se stávají "oběťmi vlastního svobodného rozhodování". Geniální. Tuto logiku uplatníme na vše a svět hned bude lepším místem pro život. Na věčné časy a nikdy jinak.