PONDĚLNÍ GLOSY 17.03.2008

Miroslava Macka
Cosi podstatného mně v životě uniklo: komunistický režim prý nebyl vždy totalitní. Alespoň to tvrdí "ústavní recidivista" a dnešní poslanec ČSSD Zdeněk Jičínský. Takže to jen my volové jsme propásli šanci zvolit si v té netotalitní fázi komunismu jiný režim....Ach jo.

Jiří Paroubek se pranic nesmířil s tím, žeÚstavní soud odmítl zrušit Ústav pro studium totalitních režimů. ČSSD se prý na ústavní spoud obrátí znovu a s jinými argumeny a pokud ani napodruhé neuspěje, zruší ústav ihned, jakmilke se dostane k moci (!!!). Paroubek dobře ví, co činí: v archivech je určitě spousta a spousta nepříjemných informací o mnoha a mnoha "pilířích" ČSSD....

Obecní zastupitelé v Čeladné odhlasovali, že na místní akvapark nepřispějí ani korunou a ponechají vše na soukromé firmě. Velmi nezvyklé a velmi správné. Je-li tomu pravdu tak, tleskám.

Senátor Tomáš Jirsa si povšiml podivuhodné logiky v jednom z článků prezidentského exkandidáta Jana Švejnara: Václav Klaus byl zvolen 1.) "Díky třem přeběhlíkům z ČSSD a taktice komuistů", 2.) "Díky monopolní podpoře ODS, která dopředu vyloučila jakoukoliv volnou soutěž myšlenek".

Nezávidím pražským radním jejich situaci s dotacemi pro pražská divadla. Vždyť musejí jednat i s lidmi typu režiséra Martina Skyby, který v dnešních Lidovkách začíná svoji polemiku větou "Ta arogance, kterou vůči kultuře obecně proklamuje skoro už dvacet let tu vládnoucí, tu opoziční, tu oposmluvní strana modrého ptáka (modří komouši) je charakteristickým rysem její politiky ve smyslu - všechno spraví trh.
Samozřejmě, že vše ne, leckdy je zapotřebí psychofarmak, dodávám já.