ČTVRTEČNÍ GLOSY 13.03.2008

Miroslava Macka
Na žádost Hospodářské komory zrušil včera Ústavní soud jedenáct bolševických ustanovení zákoníku práce, přijatých minulým vládnoucím tandemem ČSSD + KSČM v Poslanecké sněmovně. Odůvodnění je následující: Odborová organizace by byla nadána pravomocí vrchnostensky rozhodovat a zasáhnout do práv zaměstnavatele. Takové právo nelze dovodit ani z ústavy, ani z žádné závazné mezinárodní smlouvy.
Což ovšem pranic neznamená, že výše zmíněný tandem se o další protiústavnosti nebude v budoucnu pokoušet, a to za halasného souhlasu všech, kterým je rovnost v chudobě milejší, než svoboda.

Už slyším ten řev populistů všeho druhu proti zvýšení hranice odchodu do důchodu! Přitom je to tak prosté: lidé se dožívají čím dál tím vyššího věku a tak existují všeho všudy jen tři možnosti: déle pracovat, více šetřit na důchod, mít nižší důchody.
Nechť se populisté rozhodnou, s jakou z těchto tří možností půjdou do příštích voleb.

Od jedné čtenářky Lidovek jsem se dozvěděl, že "snaživci, kteří mobilizovali své síly ke znovuzvolení Václava Klause prezidentem, nyní pracně zahánějí pachuť z jeho neslavného vítězství..."
Krásný styl, krásný styl... odpovím tedy stejně:
Nádherná směs ovocných vůní, s převahou citrusových plodů, kdoulí a manga, spolu s lehkým náznakem vůně tomatových listů a tabáku, kterou pociťuji na patře, není výsledkem "zahánění pachutě z neslavného vítězství Václava Klause", ale výsledkem doušku skvostně vychlazeného sauvignonu Isonzo Vie di Romans z Friuli...

Včera televizní hlasatelka uváděla zprávu, že jakýsi mladík napadl nožem taxikáře a několikrát jej bodnul a pořezal a pak na něj vytáhl plynovou pistoli, načež na něj taxikář legálně drženou zbraní vystřelil. "Ten bohužel na místě podlehl", pokračovala hlasatelka.
Proboha proč "bohužel"? Snad bohudík!

Čtenář glos J. S. mi napsal:
Pane Macku, ministryně Džamila Stehlíková přeci podala geniální návrh. Ten hovoří o fyzickém trestání vlastních dětí. Nic neříká o trestání cizích dětí.
Odedneška jim mohu říkat: nezlob nebo tě pošlu za Mackem, Novákem .......... Už nebudu, co by otec, strašákem vlastních dětí. A to, že soused bude svoje děti posílat za mnou, nějak přežiju.