ÚTERNÍ GLOSY 11.03.2008

Miroslava Macka
Katolická církev pojmenovala moderních sedmero hříchů hlavních, mezi nimiž nechybí ani znečišťování životního prostředí. Nejvíce mne zaujal hřích poslední: shromažďování nemravného bohatství. Představa, že zrovna katolická církev bude určovat, které bohatství je mravné a které ne, je docela k popukání....

Podle studie Evropské komise je v české politice zoufale málo žen: průměr EU je 24%, u nás je to 13.5%. Troufám si ovšem tvrdit, že v české politice je právě tolik žen, kolik je v ní ochotno a schopno být, ani o jednu více, ani o jednu méně.

Martin Weiss v dnešních Lidovkách nazval návrh zákazu fyzického trestání vlastních dětí, se kterým přišla ministryně Džamila Stehlíková, "ušlechtilou prázdnotou". Je to velmi zdvořilé pojmenování. Já bych jej, samozřejmě politicky nekorektně, nazval obyčejnou blbostí.

Česká konsolidační agentura (ČKA) hospodařila tak, jak většina státních institucí hospodaří: pronájem uměleckého díla za 147.000 korun, školení pracovníků v době, kdy bylo rozhodnuto o ukončení její činnosti, nadprůměrné mzdy a odměny ( průměrná mzda 58.000.- Kč, odměny, často přesahující milion korun za měsíc), atd., atd.
A tři typicky české nezajímavosti: Paroubkova vláda měla tyto údaje k dispozici již před minulými volbami, jen je jaksi "zaparkovala" na úřadu vlády, nikdo nebude potrestán, neb vše bylo "zákonné" a nikdo nevrátí ani korunu a Vlastimil Tlustý, sedící v dozorčí radě ČKA coby její předseda, o ničem nevěděl a ničeho si není vědom...