ČTVRTEČNÍ GLOSY 6.03.2008

Miroslava Macka
Už dlouho jsem se tak nezasmál jako při četbě článku Marka Švehly o straně Zelených v posledním čísle Respektu, kde s vážnou tváří píše: Socialisté nebo konzervativci mají také velké vnitrostranické spory, tlumí je ale vzájemnou loyalitou, protože strana je pro ně základním kamenem demokratického politického systému a tedy hodnotou sama o sobě. Zelení naproti tomu vidí stranu jen jako nástroj k prosazení obecnějších hodnot - demokracie, svobodné debaty, programových ideálů.

To Martin Weiss vidí Zelené(v rámci jejich tažení proti ČEZu) ve svém sloupku v Lidovkách jinak: Žádná strana v Česku nezískala tolik ministerských křesel za tak málo mandátů jako Zelení. Nechť se dohadují mezi sebou, kdo z nich je či není kráva, ale nelze jim svěřovat rozhodování o budoucnosti české ekonomiky.

A do třetice o Zelených, tentokrát z pera bloggera Jiřího Hermánka: "Bratrstvo zelené pracky a lásky"...

Ústava? To je přece v očích minilukašenka Paroubka cár papíru! Poslouchat se bude a basta! Kdo ze socialistických poslanců zvedne ruku pro americký radar, vyletí z kandidátky! A je to!
Je ovšem úděsné, jak lidé zcela ztratili schopnost poučit se z historie a tak se stále najde skoro třetina voličů, ochotná takového despotu volit! Už víte, proč se tak snadno před šedesáti lety dostali komunisté k moci ?

Dokonce i politikové zcela ztratili "historickou" soudnost: vláda (jejíž premiér vyznamenává bratry Mašíny, symbol ozbrojeného odporu proti bolševikům) v únoru 2008 navrhuje, aby se šéfem nad nově zredukovanými dvěma tajnými službami stal napříště premiér...
V případě výhry ČSSD s bolševickým Paroubkem v čele je to ovšem představa zcela děsivá!

Daňoví poplatníci, radujte se: armáda dle svých expertů nutně potřebovala 199 obrněných transportérů za dvacet miliard našich korun, kdežto teď jich podle (a nedivil bych se, kdyby stejných) expertů potřebuje jen 107. Ale ušetřené milardy nám nevrátí, kdepak! Ty rozfrcá někde jinde na něco stejně "nezbytného"...
A pak věřte novinám: v dnešních Lidovkách je v rubrice Dopisy redakci malý sloupeček, ovšem s veledůležitou větou z vedení České národní banky (ČNB): Lidové noviny uvedly, že podle vyjádření guvernéra Tůmy bude ČNB cílit směnný kurz koruny místo inflace. Guvernér Tůma nic takového neuvedl ani nenaznačil a ČNB se k ničemu takovému nechystá. Jde o čirou spekulaci LN a samotný titulek článku je nepravdivý a naprosto zavádějící.
Ach jo...

A velice mne potěšíte, když si dnes dole kliknete na odkaz na můj blog na idnes a přečtete si můj poslední článek O čirůvce májovce, víle Malvíně a hlavně o jaru nebo spoustu článků starších...hezký den přeju.