STŘEDEČNÍ GLOSY 27.02.2008

Miroslava Macka
Dle titulku dnešních Lidovek "Zelení řeší, koho má Bursík za "krávu". Ještě, že nemusejí řešit, jakého vola mají za předsedu. A vůbec "nejkravštějšího" vysvětlení Bursíkovy sms se veřejnosti dostalo od předsedkyně poslaneckého klubu Zelených Kaťušky Jacquesové: zpráva "nebyla určena žádné konkrétní osobě". Ach jo.

A dějí se ještě podivuhodnější věci! Předseda socialistů Jiří Paroubek, jeho paní a místopředseda sněmovny Lubomír Zaorálek pobývají v Sýrii na pozvání vládní strany Baas a mají prý jednat nejen s politiky, ale i s obchodníky. Mluvčí Lidového domu Květa Kučová této podivuhodné cestě ovšem nasadila korunu prohlášením, že "Paroubkova cesta má zlepšit obchodní vztahy mezi ČR a zeměmi střední Asie". Na prostý dotaz, jak souvisí cesta do blízkovýchodní Sýrie se střední Asií, Kučová pak odpověděla: "To nevím. Počkejte si na čtvrtek, až se pan předseda vrátí, on Vám to vysvětlí."
Už se nesmírně těším...

To jsme si tedy dovolili hodně! Vyjednat si s USA vlastní dohodu o bezvízvém styku! A nečekat léta, až se Brusel a politikové států, které mají bezvízový styk už léta, rozhoupají ke společnému postoji"! To bude zase článků eurovlezdoprdelistů o naší neloyálnosti!

Včera jsem míjel rozhlasový přijímač zrovna v okamžiku, kdy host Martina Veselovského na Radiožurnálu, geolog Zdeněk Venera, vysvětloval, že čeští výzkumníci v Antarktidě, mezi nimiž pobyl i on šest týdnů, zkoumají geologické pozůstatky přibývání a ubývání ledovců během čvrtohor, tedy během stovek tisíc let.
To mne zaujalo, neboť jsem pochopitelně vzápětí očekával otázku, zda našli nějaké pozůstatky minulých globálních oteplování z doby, kdy vliv člověka v podstatě neexistoval. Divte se, nebo spíše nedivte se, ta otázka nepadla!