ÚTERNÍ GLOSY 19.02.2008

Miroslava Macka
Myslím, že nejstručněji a přitom nejlépe vystihl charakter a podstatu právě proběhlých prezidentských voleb publicista Zdeněk Jemelík: ”Kdyby si vedení ČSSD a Zelených usmyslelo, že k vyjevení jejich zběsilé nenávisti k Václavu Klausovi bude nejvhodnějším Antiklausem gorilí mládě Moja, dostalo by ve třetím kole Švejnarových 113 hlasů ono.”

A pěkně také napsal do LN Jaroslav Šiška: Poslanec Evžen Snítilý nezradil program ČSSD, on zradil pouze pány Paroubka, Dimuna a Tvrdíka. A zrada těchto pánů se určitě nerovná zradě programu sociální demokracie, naopak to může být vnímáno jako výhra zdravého rozumu nad politickou brutalitou Jiřího Paroubka.

Bývalý náměstek bývalé ministryně zdravotnictví Jiří Koskuba leží s prostřeleným hrudníkem v nemocnici. Přejme mu uzdravení, ne ovšem proto, aby mohl kandidovat za ČSSD na senátora, jak měl v úmyslu. Vše totiž nasvědčuje tomu, že se postřelil sám při manipulaci se zbraní a blbců v politice máme i bez něj více než dost.....

Viz Čunkova omluva prelátovi Tomáši Halíkovi za slova dalšího lidovce Kalouska, který vypověděl, že Halík vytvářel na křesťanské demokraty nevybíravý tlak, aby nevolili Klause a před hlasováním pro něj je varoval. Podle Čunka jde totiž jen o Kalouskův názor.
Čemuž ovšem nerozumím: buď tak Halík činil (o čemž nepochybuji, neboť jde o jednoho z největších veřejných klausobijců) nebo tak nečinil. Tak jaký "názor"?