PÁTEČNÍ GLOSY 15.02.2008

Miroslava Macka
Čtenář glos P. K. mi napsal následující postřeh:
Jako prostý a vytrvalý divák televize, o politiku se zajímající, jsem bedlivě sledoval přímý přenos z prezidentské volby.
Ani já laik, jsem si nemohl nevšimnout, že jedním z nejnadšenějších satelitů pana Švejnara byl při každé příležitosti, senátor Novotný, z jehož tváře přímo zářilo nadšení, obdiv a oddanost.
Proto nechápu, jaký dement by právě jemu nabízel úplatek. To už by mohl oslovit rovnou senátora Pitharta či Zlatušku.
Možná,že to panu senátorovi spolkne nějaký prosťáček, ale nechápu, proč pana Novotného okamžitě nerozcupuje smečka investigativních novinářů. Ti se ovšem spíše zajímají o hypotetického "úplatkáře", místo o odhalení případného prolhaného senátora.
To cosi vypovídá o stavu a nezávislosti medií.No nic, kdo trochu sleduje cvrkot, tak alespoň částečně ví, oč jde.

No a vidíte - hned je to tady. Ovšem "nezávislý” senátor Jiří Zlatuška je jinačí kabrňák: rovnou jmenovitě osočí premiéra. To takhle kráčel minulý pátek během volby prezidenta kolem Topolánka a Čunka zrovna v okamžiku, kdy premiér pokřikoval na vicepremiéra:”Jestli to tak půjde dál, může se to kolem tebe rozjet znovu. Venku už na tebe čeká auto.”
Topolánek i Čunek ovšem vše popírají a já jim zcela věřím. Kdyby totiž šlo o autentický rozhovor na toto téma, použil by Mirek Topolánek určitě nějaké to jadrnější slovo ("K..., ty p....”, tak by zřejmě začínal autentický výrok), takže jde zřejmě o "ušlechtilé” vnitřní hlasy Jiřího Zlatušky. A taky další důkaz, že z letité nenávisti k Václavu Klausovi každý nakonec zblbne....

Spousta lidí si stěžuje na vulgarity a sprosté reakce v internetových diskusích a zákonodárci přemýšlejí a přemýšlejí, jak tomu zabránit. Ačkoliv diskuse k mým internetovým textům dozajista patří k těm nejnenávistnějším a nejvulgárnějším, rozhodně jsem proti jejich jakékoliv regulaci. Jednak z přesvědčení, že každá regulace je špatná, jednak z dalšího přesvědčení, že je mnohem a mnohem lepší, když si různí frustrovaní jedinci a psychopatové kanalizují své mysli ve virtuálním prostoru, než v tom skutečném. Představa, že namísto u počítače vysedávají na stranických či odborových schůzích a posléze se stávají členy SA či akčních výborů, je totiž mnohem děsivější.

Když si po dlouhé době zase dole kliknete na odkaz na můj blog, budete si moci přečíst můj zbrusu nový text "O mé největší lásce a trošku o něčem jiném” a spoustu starších textů.
Hezký den přeju, mm