ČTVRTEČNÍ GLOSY 14.02.2008

Miroslava Macka
Vždycky jsem si myslel, že nejvyšším stupněm vlezdoprdelismu byl zábřežský pekař Čech, který se po záboru Sudet a připojení Zábřeha k Říši přejmenoval na Deutsche. Jana Bobošíková v rudých šatech a s náušnicemi - třešničkami v uších, stojící se širokým úsměvem mezi komunisty Filipem a Kováčikem, se mu ovšem hravě vyrovná.

Mirkovi Topolánkovi vzkazuji, že by si měl přečíst pověst o třech prutech Svatoplukových a trošku se zamyslet, než se pustí do kritiky svého okolí, jak víc či méně zklamalo při vyjednáváních o volbě prezidenta. Také by si měl uvědomit, že vůdce smečky, který namísto kořisti přináší vytí, bývá záhy sežrán a nahrazen novým...

Také Jan Švejnar mě včera zcela fascinoval ódou na sebe coby na politika který sjednocuje....proti znovuzvolení Václava Klause. Ta figurína je čím dál tím oprýskanější... a čím dál tím více tak prosvítá Václav Havel.

Také nezávislý senátor Josef Novotný se úplně zbláznil a předkládá nám k věření "vikovskou” historku, kterak k němu přišel "nejmenovaný senátor ODS” a řekl mu "ať neblbne, že vzadu, kde sedí hosté a tým současného prezidenta, je člověk, který za hlas Klausovi zaplatí dva miliony”.
Mám obdobnou, stejně vážnou historku: včera jsem jel v Praze linkou A metra a tu ke mne přistoupil senátor Novotný a řekl mi, že mi dá dva miliony, když přesvědčím nejmenovaného senátora ODS, aby nevolil Václava Klause.
A doufám, že se teď také dostanu na titulní stránky novin, a to dokonce oblečený.....

A konečně jedna přívětivá zpráva: ostravský okresní soud včera sečetl sprejerovi Tomáši Pastrňákovi jeho "umělecké” počiny a poslal jej natvrdo do vězení. Přimlouval bych se za to, aby byl každý den ráno posprejován a pak musel celý den čistit a čistit posprejované stavby.

Čtenář glos V. P. mi poslal delší mail, ze kterého vyjímám:
Je mi letos šedesát. Když mi bylo pět, viděl jsem jak odvedli dědu živnostníka. "Při domovní prohlídce byl nalezen jeden vojenský pytel spací”. Děda dostal od Urválka "naloženo”, vše mu, válečnému invalidovi, vzali. O tři roky později druhému dědovi - kulakovi vzali vše, i rodinu a dvůr, mimochodem také si při orání zpíval... A tak jsem se pak mých následujících čtyřicet let života našeho tatínka (učitele) ptal, jak jen v tom osmačtyřicátém mohli být lidi tak hloupí. A dnes....