ÚTERNÍ GLOSY 29.01.2008

Miroslava Macka
A tak se nám opět rozhoří boj o kouření či nekouření v restauracích. A přitom řešení je tak prosté: majitel restaurace ať se svobodně (tržně) rozhodne, zda chce provozovat restauraci kuřáckou či nekuřáckou (v případě oddělených místností kuřácko - nekuřáckou) a řádně ji označí, hosté nechť se svobodně rozhodnou, do které chtějí jít a personál, ve které chce být zaměstnán.
A je po problému....To ovšem regulátorům a bojovníkům za všeobecné dobro absolutně nevyhovuje: co by pak dělali, o čem by hřímali, k čermu by byli?

Vojenští odborníci požadovali 199 obrněných transportérů. Nynější vojenští odborníci jich požadují jen 110. Možná bychom měli ještě chvíli počkat: třeba se najdou záhy tací, kteří jich budou požadovat jen dvacet, třicet...vždyť i za ty by byla docela slušná provize....

Velmi me zaujala věta jedné z klientek sociálního zařízení v Hrabyni, která si trpce postěžovala ve včerejším Radiožurnálu na poplatky ve zdravotnictví a při té příležitosti řekla: "S mojí lékařkou jsme vyškrtaly léky, které nutně nepotřebuji."
Můj komentář: No konečně, a pak že tržní zákonitosti ve zdravotnictví neplatí. A taky by si měla zdravotní pojišťovna došlápnout na lékařku, která jí léta předepisovala zbytné léky.

Exministr vnitra a socialista František Bulan pronesl ve včerejší MF Dnes větu: "Nadbytečného majetku by se člověk uměl zbavit ve prospěch obecného dobra."
Což takhle namísto "krásných" slov jít příkladem? Co asi tak dělá soudruh Bublan se svým nadbytečným poslaneckým platem?

Evropská unie chce rozšířit vysílání Eurorádia, které by šířilo informace o EU a "evropském" dění. Takže přibude další šiřitel "bruselštiny": například loňský dokument EU o "komunikační strategii" radil, aby se "rozšířilo dobrovolné partnerství v oblasti řízení tak, aby bylo možné provádět společné komunikační iniciativy."
Žabaři: to jeden z českých právníků popsal díru v hrnci jako "parciální negaci relativní totality"....