STŘEDEČNÍ GLOSY 16.01.2008

Miroslava Macka
K lobbyingu za 2.8 milionu za zachování daňového zvýhodnění stravenek a k halekání Paroubka o mafiánské vládě, poznamenává mj. v dnešních Lidovkách Martin Weiss: Kdo tehdy mluvil za protivníky (zdanění)? Kdo svolával tiskové koference, na nichž s vášní hodnou bývalého náměstka RaJ odsuzoval zdanění stravenek coby "útok na veřejné stravování"? Ano, byl to Jiří Paroubek. Neměl by vlastně lobbistům poděkovat, že veřejné stravování uhájili? Anebo jim závidí, že za to, co on chtěl prosadit, shrábli tři miliony?

Zdravotnické odbory chtějí stávkovat, aby upozornilky na permanentní porušování zákoníku práce ve zdravotnických zařízeních. Na nesmyslnost bolševického zákoníku práce (přijatého socialisty a komunisty) a na jeho dopady ve zdravotnictví ovšem upozorňovali mnozí už před jeho přijetím.
Takže namísto stávky by bylo mnohem logičtější a prospěšnější kdyby se odbory zasadily o přijetí mnohem kvalitnějšího zákoníku práce.

Známý blogger Ross Hedvicek se s americkou otevřeností veřejně zeptal kandidáta na českého prezidenta Jana Švejnara na spoustu zajímavých věcí a jeho otázky jsou natolik zajímavé, že je postupně přetisknu. Zda se ovšem na ně čeští občané a zvláště volitelé prezidenta dočkají odpovědi, netroufám si říct.
Otázka: Pane Švejnare, múžete uvést základní životopisná data vašeho otce?

Otázka: Byl váš otec v KSČ a pracoval současně i jako kmenový zaměstananec StB a rozvědky?
Otázka: Ve kterých kapitalistických zemích váš otec působil před rokem 1968 a jak dlouho byl v Sovětském svazu?

Otázka: Měl váš otec diplomatický pas?

Otázka: Byl váš vlastní pas, se kterým jste emigroval, taky diplomatický? Už v 17 letech jste měl diplomatický pas?

Otázka: Byl jste taky v nepřítomnosti odsouzen do vězení jako všichni ostatní emigranti? Proč ne?