ÚTERNÍ GLOSY 15.01.2008

Miroslava Macka
Také Vám ve změti veledůležitých zpráv o svatbě Karla Gotta, další identitě ujeté Barbory Škrlové a Čunkových opsaných názorech na konečné řešení romské otázky uniklo, že článek prezidenta Václava Klause o ohrožení svobody a nikoliv Země, publikovaný v červnu loňského roku ve Financial Times, se stal třetím nejčtenějším komentářem FT roku 2007 (první dva se týkaly, jak jinak, amerických prezidentských voleb)?

A jistě Vám také neunikla zpráva, že podle studie nositele Nobelovy ceny Paula Crutzena mají paliva, vyrobená z řepky olejné nebo kukuřice mnohem horší dopad na životní prostředí, než ta z ropy, neboť produkují o 70 % více skleníkových plynů. V rámci boje proti globálnímu teplování a právě skleníkovým plynům ovšem Brusel už nařídil, že do roku 2020 musí tato paliva tvořit alespoń desetiprocentní podíl spotřeby...Ach jo.
Jde ovšem o tak veliké prachy, že se tato studie určitě vehementně a hbitě zpochybní, ta o globálním oteplování zásluhou skleníkových plynů určitě ne, tam jde totiž o prachy ještě mnohem a mnohem větší....

Olomocká Fakultní nemocnice prodělala v loňském roce neuvěřitelných 330 milionů korun, což po právu stálo hlavu jejího ředitele Jaroslava Vomáčku. Nový ředitel nemocnice Radoslav Maráček říká: "Odpovědnost (za nezbytné úspory) chceme přenést až na nejnižší personál, například na vrchní sestry."
Domnívám se, že jednak vrchní sestry nejsou "nejnižší personál", jednak by měl přenést hmotnou odpovědnost za chod každého oddělení a celé nemocnice skutečně na každého, kupříkladu léty vyzkoušenou metodou "menší část platu fixní, větší v závislosti na ekonomickém výsledku oddělení a celkého podniku".

Kliknete-li si dnes na dolní odkaz na můj blog na idnes, můžete si přečíst můj zbrusu nový text "Život jako stav mysli" a spoustu a spoustu starších textů.
Hezký den přeju, mm