ČTVRTEČNÍ GLOSY 10.01.2008

Miroslava Macka
Včera jsem po drahné době shlédl večerní zprávy na veřejnoprávní ČT 1, kterou si musím povinně předplácet,chci-li mít doma televizní přístroj na sledování jiných stanic a pořadů. Prvních deset (!!) minut zpráv zabrala bulvární reportáž o Barboře Škrlové, známé z případu týraných dětí, která byla zadržena v Norsku a poslána zpět do Česka. Což měla být takto krátká zpráva ke konci zpravodajského přehledu, pokud vůbec. Být z odpovědným za kvalitu vysílání ČT 1, okamžitě vyhodím celé její vedení. Nesmyslné a zbytečné televizní radě to však určitě bude zcela jedno. Nakonec, nejlepší by bylo začít u ní....

Velmi chválím ministra průmyslu a obchodu Martina Římana, že chce sestěhovat toto ministerstvo ze současných jedenácti budov, roztroušených na lukrativních (a nevyhovujících) místech Prahy do jedné jediné budovy, a to do nové budovy na metru, s patřičným parkovištěm a s moderními, otevřenými kancelářskými prostorami. A stávající budovy se ziskem prodat. Pokud se mu podaří při té příležitosti ještě zredukovat počet úředníků, může být zářným příkladem pro všechny ostatní ministry.


Čtenář glos J. V. mi napsal, zřejmě pod dojmem mediálních debat, skvěle kompromisní návrh: Ideálním kandidátem na post prezidenta ČR by byl jedině Švejk laus.

A čtenář glos P.N. návrh ryze praktický: Když u nás může kandidovat Američan, tak bychom mohli poslat do USA do voleb na oplátku taky někoho od nás, třeba Paroubka ... to by byla parádička :)