STŘEDEČNÍ GLOSY 9.01.2008

Miroslava Macka
Soudce pražského Vrchního soudu Vojtěch Cepl definitivně rozhodl, že se David Rath za svůj výrok , že ODS a Marek Dalík zkorumpovali poslance ČSSD Pohanku a Melčáka, aby podpořili Topolánkovu vládu, omlouvat nemusí, neboť podle soudce Cepla ke korupci došlo. K jaké? To soudce neví, protože, jak řekl, "ten obchod je do té míry nepěkný, že se ho pan Dalík zjevně zdráhal popsat blíže a přesně". A je to.
Nejsem naivní a velmi dobře vím, že v politice vždy platí něco za něco a že legálně se kupříkladu různými dávkami a výhodami korumpují celé skupiny voličů, ovšem to Ceplovo vysvětlení říká mnohem víc o panu Ceplovi a jeho vztahu ke Klausovi a ODS, než o korupci Pohanky a Melčáka.

Ministerstvo průmyslu a obchodu letos chystá privatizaci šesti státních zkušebních ústavů. Což je velmi správné a škoda jen, že stejným způsobem nepostupuje ministr zdravotnictví Julínek, takový Hematologický ústav by mohl být první v řadě...

Prezidentská volba bude zřejmě dlouhá a docela trapná: komunisté chystají všelijaké obstrukce. Škoda,přeškoda, že jsme nedonutili všechny politické strany splnit jejich dávný slib o přímé volbě prezidenta...Mějme to však na paměti před příštími volbami a chtějme po jednotlivých kandidátech veřejný slib, že tak v případě zvolení učiní. I když, obávám se, ani toto v Česku nemusí stačit.

Čtenář glos J. P. mi zaslal delší text k prezidentské volbě, končící zajímavou větou:
A navíc, funkce prezidenta má v ČR tak malý vliv na politiku, že pro většinu občanů je úplně jedno, zda na Hradě sedí prof. Klaus či prof. Švejcar. Švejcar se ale jeví výrazněji sociálnější.

Zajímavá je hlavně ta část "jeví se výrazněji sociálnější". Z čeho pan J.P. tak usuzuje? Ať přemýšlím jak přemýšlím, žádné faktické argumenty pro takové tvrzení nenacházím....
p.s. omyl ve jméně kandidáta jsem ponechal záměrně, mm