PONDĚLNÍ GLOSY 7.01.2008

Miroslava Macka
Jak bývá v Česku zvykem, nejzajímavější není to, co se stalo, ale to, co o tom sami aktéři říkají. Kupříkladu exministr spravedlnosti Pavel Němec a místopředseda Nejvyššího soudu Pavel Kučera jeli 6. února 2007 navštívit ostravskou krajsou státní zástupkyni Zlatuši Andělovou, jejíž podřízený dozoroval kauzu tehdejšího místopředsedy vlády Jiřího Čunka.
A proč za ní jeli? No, samozřejmě, že ne kvůli tomu, aby se bavili o tomto případu či jej dokonce nějak ovlivňovali! Vždyť jak si vzpomíná soudce Kučera, bylo to takhle: "To je úplně legrační věc. On měl v té době nové auto a chtěl mě svést. Řekl, že projíždí Brnem a že se můžeme jet někam projet."
Taky si po přečtení jeho odpovědi připadáte, že z nás tento soudce (!!) dělá úplné blbce? Ale no tak! On měl v té době nové auto...

Ladislav Tajovský, pedagog Vysoké školy ekonomické v Praze připomíná v dnešních Lidovkách větu Josefa Vissarionoviče Stalina, kterou si, bohužel, přisvojili i dnešní politkové, a to bez ohledu na svoji politickou příslušnost: "Lidi nelze dostatečně ovládat, pokud neovládáte jejich peněženky."