ČTVRTEČNÍ GLOSY 3.01.2008

Miroslava Macka
Nechápavě jsem kroutil hlavou nad zprávou, že se tradičního novoročního oběda prezidenta s premiérem zúčastnili tito dva bez partnerek, neboť jakýsi protokol takový oběd neumožňuje, pokud jedna z partnerek není manželka. Coby republikán a daňový poplatník bych uvítal systém, kdy si obědvají či večeří námi placení politikové s kým chtějí a kde chtějí - a platí si to ze svých platů sami, tak jako to děláme my všichni...

Včera jsem se mihnul jedním ambulantním zdravotním zařízením a pranic se mi nezdálo, že by platby u lékaře nějak omezily počet pacientů. Jsem velmi zvědavý na první statistická čísla a jejich vývoj v toku času....
Zato v lékárnách se poplatky už pozitivně projevily: lidé si levné léky, zvláště analgetika, kupují sami, bez návštěvy lékaře a bez receptu. Je nepochopitelné, že na tuto logickou a správnou změnu jsme museli čekat dvacet let!!

V MF Dnes si stěžuje jedna invalidní matka, že její dcera má časté angíny a každou chvíli musí do nemocnice, takže kupříkladu desetidenní pobyt v nemocnici ji přijde na šest set korun. O tom, kolik ovšem za tu dobu ušetří doma na jídle a dalších nákladech na dceřino živobytí, se jaksi nezmiňuje....Jak typické!

Pořád nedostávám odpověď na jednu docela zásadní otázku: vzdal by se Jan Švejnar v případě, že by byl zvolen českým prezidentem, amerického státního občanství, které ho velmi silně zavazuje hájit zájmy USA? A jak je možné, že mu ji dosud nikdo z novinářů nepoložil a netrval na odpovědi?

Když si dnes kliknete dole na odkaz na můj blog na idnes, můžete si přečíst můj zbrusu nový text "Alternativní nepolitický novoroční projev prezidenta republiky" (a spoustu a spoustu starších textů).
Hezký den přeju, mm