PÁTEČNÍ GLOSY 21.12.2007

Miroslava Macka
Také už, zaslechnete-li slovo Schengen, dostáváte kopřivku? Dnešní Lidovky dokonce mají na titulní straně zcela zavádějící titulek "Hranice Česka zmizely". Samozřejmě, že nezmizely. Jen se na nich nekontroluje a jsou volně průchodné. Což je dobře i špatně. A jen doufám a věřím, že toho dobrého bude podstatně víc.

Už opravdu nestačím zírat: kandidát na prezidenta Jan Švejnar se zcela vážnou tváří tvrdí, že je potřeba zapojit do politiky komunisty, neboť bez nich mohou vznikat jenom slabé vlády. Jednak to není pravda, to záleží na míře zblbnutí voličů, jednak v podstatě říká, že mu chybí silná vláda s komunisty. Bolševicko - bolševické vládnutí jsme tu ovšem už zažili za Paroubkovy vlády, kdy hlasovací mašinerie ČSSD + KSČM prosadila ve sněmovně ty nejpříšernější levicové paskvily. Švejnara nebrat!

Chcete-li ideálně definovat, co je to "korupční prostor", není nad názorný příklad. Málokdo z Vás asi ví, že v tomto státě i za pravicové vlády přetrvávají všelijaké zcela zbytečné státní úřady. Jedním z nich je i Design Centrum se dvaceti zaměstnanci a rozpočtem 32 milionů korun, z toho 8 milionů tvoří platy. Úřad pořádá výstavy designu (vstup zdarma) a vydává časopis. V rámci EU jezdí zaměstnanci na školení o roli designu z hlediska podpory malých a středních firem. Těmto firmám rozdává úřad ročně 12 milionů korun. V letech 2005 - 2006 si zažádalo o dotaci 486 žadatelů, z nichž dotaci dostalo 272 žadatelů.
Komentáře netřeba.

Ego Jiřího Paroubka dostalo pořádně zabrat: novinář Vladimír Bystrov totiž někde poznamenal, že si Paroubek svoje přečetné texty nepíše sám. A tak jej Paroubek vyzval na souboj: nechť si oba sednou do redakce a na dané politické či ekonomické téma napíší článek a hned se uvidí, kdo je lepší! Vladimír Bystrov odmítl s tím, že "na rozkaz" psát neumí. Paroubkovy iniciativy se ovšem chopil novinář Miloš Čermák. Prohlásil, že si také myslí, že své texty Paroubek nepíše sám a s potěšením se chce s Paroubkem utkat.
Vsadím se ovšem, že teď zase pod jakoukoliv záminkou odmítne Paroubek. Škoda, byla by to určitě vynikající legrace, zvláště ten Paroubkův text.

Vážení a milí čtenáři glos,
velice Vám všem děkuji za přízeň, kterou jste mi věnovali a věnujete a dovoluji si Vám popřát krásné vánoční svátky, plné klidu, lásky a pohody. A nám, pohanům, navíc pořádnou oslavu zítřejšího slunovratu!

Váš Miroslav Macek