STŘEDEČNÍ GLOSY 19.12.2007

Miroslava Macka
Česká ekonomika svým tempem naráží na strop lidských zdrojů, silná koruna zlevňuje drahé energetické vstupy, jednotlivci, rodiny i obce si mimo své příjmy půjčují a utrácejí desítky, ba stovky, miliard, stát vybírá na daních více a více, proudí k nám desítky miliard z EU - a v této konjunktuře včera prezident podepsal sněmovnou schválený státní rozpočet s deficitem 70 miliard korun!
Toto období vejde do ekonomických dějin. Bohužel....

Čtenář glos P. B. mi napsal:
Jen malé úsměvně smutné doplnění vaší včerejší glosy:
V dobách, kdy mnozí moji přátelé a známí emigrovali nebo přemýšleli o emigraci, bylo jednou z podmínek získání amerického občanství složení zkoušky ze základních znalostí americké historie. Co se takhle zeptat presidentského uchazeče pana Johna Švejnara na pár věcí, tak na úrovni dějepisu pro první stupeň základních škol?

A paní M. P. velmi výstižně k témuž tématu:
Zajímalo by mě, jaké má "chcibýtprezident" americký profesor Švejnar občanství. Pokud americké a české, pak bych ráda věděla, zda někde neslíbil, že se toho amerického vzdá. Neboť až by podle své tužby provedl ten masový sociální experiment v ČR, a protlačil ke korytům kromě pánů z Růže i perspektivní sílu budoucnosti/komunisty, bylo by spravedlivé, aby v tom průseru rovněž zůstal. A také jeho žena a děti. Neboť je určitě tak čestný, že by v tom nechtěl nechat jenom naše děti.

Myslím, že dnes máte poslední šanci objednat si knihu "Anglická poezie v překladech Miroslava Macka", aby k Vám ještě dorazila dobírkou domů do Vánoc.
Objednat si ji můžete na adrese: m.vitovcova@volny.cz
A opět drobná upoutávka:

Robert Burns

Modlitbička po jídle

Jen Tobě, Pane, patří dík, chléb vezdejší, že ruka Tvá nám nechá,
nic nechceme v ten okamžik.....jen Vilda Hinlop se šnapsem ať spěchá!