PÁTEČNÍ GLOSY 14.12.2007

Miroslava Macka
Změnil se systém vyplácení dávek pro invalidy a ejhle: stát nám vytáhne z kapes o šest miliard víc, než se čekalo , neboť pochopitelně spousta invalidů si zažádala o dávky na zaplacení pomoci v invaliditě, aniž by ovšem pak ty dávky k tomu účelu použila. Což se ovšem dalo očekávat a zvláště ministr ODS by měl vědět, že lidé se chovají tržně.
Teď se prý připravuje novela, která umožní státní kontrolu, zda invalidé skutečně dávky spotřebovávají na ty účely, na které jsou určeny. Pěkně socialistické řešení! Jak je vidět, jednoduchý princip negativní daně už je zcela opuštěn....Kolik nových budov, úředníků, sekretářek, mobilů, kanceláří a služebních cest za zkušenostmi do zahraničí budeme muset zaplatit?

Čtenář glos M. P. mi napsal:
Ve včerejších glosách se otřásáte děsem nad nemožností volby a vlastního rozhodování mj. v systému důchodového pojištění.
Drtivá většina uvědomělého občanstva by Vám však vysvětlila, že jest to tak správně zařízeno, neb jsme lidičkové nedbalí, nerozumní a neposlušní, a nic bychom si nespořili, a ve stáří třeli bídu s nouzí a chodili o žebrácké holi. (S tím, co nám poskytne současný systém, to sice bude podobné, ale to sem nepatří.)
Připusťme, že by to byl názor správný, podložený zkušeností a seriózními výzkumy. Není pak mnohem děsivější skutečnost, že takové bandě nezodpovědných individuí, která nejsou schopna myslet na zítřek, natož na pozítří, je svěřeno volební právo, a tím mj. i zodpovědnost za zabezpečení ve stáří všech ostatních?

Pokud si dnes dole kliknete na odkaz na můj blog na idnes, můžete si mimo spoustu starších textů přečíst také jeden zbrusu nový, a to "O vzducholodi, vánočních dárcích a ještě něčem jiném."
Hezký den vám přeju, mm