PÁTEČNÍ GLOSY 7.12.2007

Miroslava Macka
Včera, tedy ve stejný den, kdy Zelení oznámili, že pokud se vrátí Jiří Čunek do vlády, oni z ní odejdou, vyšel týdeník Reflex s rozhovorem s novým zeleným ministrem školství Ondřejem Liškou, ve kterém na otázku, zda by Zelení odešli v případě Čunkova návratu z vlády, odpověděl následovně: "Nejsme vyděračská strana, což malé strany většinou bývají".
Aha....

Se zděšením jsem včera v yslechnul místopředsedu vlády mé vlasti, Martina Bursíka, jak je mu sympatický čin členů hnutí Greepeace, kteří vylezli na komín elektrárny v Opatovicích, neboť znečišťuje životní prostředí.
Jinak řečeno: místopředsedovi vlády je sympatický neoprávněný vstup na cizí pozemek a obsazení cizího majetku! Co ještě víc by mělo stačit k okamžité demisi?
To neskutečné bolševické pohrdání cizím majetkem je děsivé a nebezpečné. Fuj!

Reforma zdravotnictví á la Rath, publikovaná na stránkách lékařského časopisu: Sto státních nemocnic. Ostatní soukromé, v nichž by si pacienti hradili vše, ovšem dohlížel by na ně stát a mohl na ně uvalit "nucenou správu. Jediná zdravotní pojišťovna, v případě nedostatku peněz dotovaná z našich kapes.
To, co se neřeklo, ale je ze zkušenosti jasné: všechy posty obsazené "kovanými soudruhy" a "kamarády kamarádů" a dojí se a dojí a dojí...
Rozhodnutí jasné: nevolit, vykopnout.

Také se mi jeví jako jenpravděpodobnější vítěz soutěže o nejabsurdnější bankovní poplatek ten za "uložení většího množství peněz". Smutně fascinující pak je, co si jako "svobodní" občané necháme líbit...

Není nad intelektuální text! Poradce prezidenta Michal Petřík začíná dnešní článek v Lidovkách, kritizující článek Lukáše Macka o prezidentu Klausovi, publikovaný ovšem před časem v MFDnes (!), těmito slovy: Schopnost vytvářet sofistikovaná paradigmata a myšlenková schémata, schopnost vidět dynamicky se měnící povahu společenských jevů v měnícím se světě patřila vždy k tomu nejlepšímu, čím francouzští společenští vědci přispívali k lidskému poznání. Pan Lukáš Macek...ovšem nepředvedl nic než výstup z průměrné české politické hádky.
Jaký to ohňostroj slov namísto prostého sdělení, že Lukáš Macek, ač ředitel dojonské pobočky školy Sciences Po, je podle Michal Petříka antiklausovsky zaujatý vůl...

Pokud si dnes dole kliknete na odkaz na můj blog na idnes, můžete si přečíst můj zcela nový článek "O hřbitovech, knihovničkách, knihovnách a úplně něčem jiném" a také spoustu starších textů.
Hezký den vám přeju, mm

Vánoce se kalupem blíží a pokud ještě nemáte všechny dárky pohromadě, můžete si na adrese m.vitovcova@volny.cz objednat na dobírku až do domu knížku "Anglická poezie v překladech Miroslava Macka". Pár desítek kousků je ještě na skladě.