PONDĚLNÍ GLOSY 3.12.2007

Miroslava Macka
Vy jste určitě zase příliš podezřívaví a myslíte si, že Paroubkovu kamarádovi Dvořákovi, v jehož hotelu se tuhle ženil, odpustil bývalý ministr financí Sobotka pár dnů předtím, než opustil funkci ministra, 26 milionů na daních proto, že je to prostě Jirkův ( a nejen Jirkův) kamarád. Ale tak to určitě nebylo: vždyť ministr může odpustit daně třeba v případě, že podnikatele postihla přírodní pohroma či těžce onemocněl... A Paroubek v politice, to přece je přírodní pohroma!
Jen jsem zvědavý, jestli se najdou rýpalové i mezi policisty a státními zástupci a Sobotku řádně proklepnou...aby ho pak mohl nějaký Salichov po čase prohlásit za svatého...

MF Dnes má v dnešním vydání na první straně titulek: Zdražení. Ušetřete, dokud je čas.
A podtitulek: Od ledna lidem podraží potraviny, bydlení a doprava, za které nejvíce utrácejí. Proto hledají, na čem ještě teď ušetřit.
Můj moudrý otec mne učil něčemu zcela jinému: Nikdy nepřemýšlej, kde ušetřit - vždy přemýšlej, kde vydělat.

Čtenář glos J. V. mi napsal:
Dovolil jsem si pro Vás opsat jeden článeček z Jihlavských listů:
Učitelé se s vědci nesešli
Třeštˇ(jv) - Bezplatný multioborový seminář pro středoškolské pedagogy, který připravila Akademie věd ČR na tento týden do Třeště, se nekoná. Podle manažerky akce Andrey Nové je na vině malý zájem učitelů. "Nepodařilo se nám bohužel naplnit požadovaný počet účastníků a byli jsme nuceni seminář zrušit." uvedla Nová.
Seminář se měl konat v rámci projektu Otevřená věda regionům od 21. listopadu do neděle. Pro středoškolské učitele přírodovědných oborů to byla šance sejít se zdarma s vědeckými pracovníky z akademického a vysokoškolského prostředí, kteří jim přednesou novinky ze svých oborů, aby je mohli dále přenášet na studenty středních škol.
Jihlavské listy, pátek 23. listopadu 2007, strana 3
Jsem hrdý na to, že máme natolik vzdělané pedagogy, kterým by takovýto seminář už nic nového nepřinesl. Nevím ale, proč ve svých finančních požadavcích nárokují i finance na vlastní vzdělávání. Už se těším, pane Macku, jak to v některém Vašem článku okomentujete.
No, ono není moc co komentovat. Nemůžete přece dost dobře stávkovat za vyšší platy a vykřikovat, že je chcete na víc jídla a nebo na dražší dovolenou či lepší auto, to nezní příliš vzletně a ušlechtile. Ale takové vzdělávání, to přece zní....

Kliknete-li si dnes na dolní odkaz na macek.blog. idnes.cz, můžete si přečíst můj nový text "O zpívání si při práci, pobrukování a radosti ze života vůbec", jakož i spoustu nedávných i starších textů.

Vánoce se kalupem blíží a pokud ještě nemáte všechny dárky pohromadě, můžete si na adrese m.vitovcova@volny.cz objednat na dobírku až do domu knížku "Anglická poezie v překladech Miroslava Macka". Pár desítek kousků je ještě na skladě.