PÁTEČNÍ GLOSY 30.11.2007

Miroslava Macka
Už kvůli následujícím větám v rozhovoru v dnešní MFDnes by se Ondřej Liška ze strany Zelených nikdy neměl stát ministrem školství ani čeho jiného: "Ale já mám velmi konkrétní představy, co by se mělo udělat (ve školství) a co nejdřív změnit. Zatím však ministrem nejsem, veřejnosti je sdělím, až budu mít mandát.Zatím by to byla poplašná zpráva."

Chtěl bych mít Rotschieldovy peníze a starosti EU: v blízké budoucnosti budou muset být veškeré cigarety, které budou prodávány v EU, samozhasínací. Když kuřák přestane bafat, cigareta mu zhasne. Proč, zda kvůli požárům či kvůli zdraví, ouředníci neprozradili.

Vy, kdo znáte lépe Jiřího Paroubka, mohli byste mi vysvětlit věty z jeho dnešního článku v MF Dnes, které zní: Kongres nezměnil nic na tom, že mezi ČSSD a ODS zůstává široký příkop nedůvěry a rozdílných programových představ. Respektujeme však současné pozice, jakkoliv byly obsazeny v rozporu s principy morálky.
Nebo má snad na mysli, že kdyby voličstvo vědělo o propojení všelijakých těch šloufů a dalších s podsvětím ještě před volbami, ČSSD by byla na pozicích podstatně horších? To mi k tomu Puchejřovi nesedí....

Čtenář glos J. M. mi stručně napsal:
Paroubkova svatba je zřejmě neplatná, protože místo pro svatební obřad musí být veřejně přístupné, což policií hlídaný hotelový prostor není.
Moje poznámka: u nás se přece právo tak důsledně nebere...

Čtenář glos M. T. pak následující zajímavý návrh:
Před nedávnem jsme si připomenuli sté výročí narození Antonína Svobody - zakladatele oboru počítačů u nás, mj. autora SAPO - prvního samočinného počítače ve střední Evropě. Tento počítač byl sestaven z nespolehlivých součástek (jiné tehdy nebyly), přesto počítal dobře. Vtip byl v tom, že tytéž vstupní údaje zpracovávaly současně tři nezávislé výpočetní jednotky tohoto počítače a jako výsledek se uplatnila majorita (tj. shoda nejméně dvou ze tří výsledků). Později použili obdobný princip i Američané při řízení letu APOLLO k Měsíci.
Nyní, proč to zde zmiňuji: doporučuji vždy stejné soudní důkazy a svědectví projednávat současně u soudu všech tří stupňů (stejně se k nim každá kauza dostává postupně formou odvolání) a uplatnit výše zmíněnou majoritu.

Kliknete-li si dnes na dolní odkaz na macek.blog. idnes.cz, můžete si přečíst můj zbrusu nový text "O zpívání si při práci, pobrukování a radosti ze života vůbec", jakož i spoustu nedávných i starších textů.
Hezký den přeju, mm