STŘEDEČNÍ GLOSY 28.11.2007

Miroslava Macka
Bolševická nátura Jiřího Paroubka se holt nezapře: chce, aby zástupci všech politických stran jednali o společném názoru na globální oteplování.
Dalšího komentáře naštěstí netřeba.

Neříkal náhodou tentýž Jiří Paroubek, že bude pro postavení amerického radaru na našem území až tehdy, kdy Irán vyvine rakety, které by nás ohrožovaly?
Včera totiž oznámil iránský ministr obrany Nadžár, že Irán postavil novou raketu Ášúra, která je schopna zasáhnout cíle až do vzdálenosti 2000 kilometrů...

Bezpečnostní informační služba (BIS) zjistila, že některé státní firmy v minulosti falšovaly účetnictví ve svůj prospěch. Myslím, že ideálním řešením by bylo žádné státní firmy nemít, jenže jak by si pak mohli kamarádi kamarádů vyplácet vysoké odměny za sezení v různých těch řídídcích a dozorčích radách, že?

Čtenář glos T. A. mi zaslal následující zkušenost:
Byli jsme (zřejmě) první, kdo letos na konci léta o mateřskou (předstírat, že jsem schopen pojmenovat tuto dávku v Ptydepe odmítám) požádali na Praze 15 pomocí elektronické podatelny a za použití digitálního podpisu.
Hrůza v hlasech a posléze (při osobní návštěvě) i v očích hejna postižených úřednic je něco, co bych už nechtěl zažít a proto uznávám, správnost kroků páně Nečasova úřadu - chrání tím společnost před kverulanty a nebezpečnými pokrokáři a zajišťuje tolik potřebnou nízkou míru nezaměstnanosti. Vymezím si jeden dlouhý zimní večer na pečlivé studium "Potvrzení o nároku na dávky ovlivňující nárok a výši rodičovského příspěvku" a jeho třech bratříčků - jistě ze střetnutí vyjdu duševně obohacen a morálně zocelen.

Vánoce se kalupem blíží a pokud ještě nemáte všechny dárky pohromadě, můžete si na adrese m.vitovcova@volny.cz objednat na dobírku až do domu knížku "Anglická poezie v překladech Miroslava Macka". Pár desítek kousků je ještě na skladě.