ÚTERNÍ GLOSY 27.11.2007

Miroslava Macka
A tak ministrem školství má být "mladý zelený politik", jak jej nazval Radiožurnál, Ondřej Liška. Moc jsem o něm neslyšel, zvláště jeho názory na školství jsou mi zcela cizí, a tak jsem si prolétl internet. A bylo to zajímavé čtení: třicetiletý, od třiadvaceti let setrvale v různých funkcích hrazených z veřejných peněz, životních zkušeností z praktického života pomálu, o jeho názorech na školství, o jeho vizi, o jeho případných cílech ani slovo.
Prostě: typický politik budoucnosti.....Ach jo.

Na třistatisíc rodin dostalo od ministerstva práce a sociálních věcí obálku s třístránkovým dopisem ministra práce a sociálních věcí Petra Nečase a se čtyřmi formuláři, z nichž jeden má půvabný název "Potvrzení o nároku na dávky ovlivňující nárok a výši rodičovského příspěvku". Jo jo, to je ten předvolebně slibovaný boj s byrokracií. Velmi by mě zajímalo, jak by se úředníci, vymýšlející tyto a obdobné hrůzy, uživili v soukromém byznysu, kde spíše platí americký poznatek: Nemůžete-li mi svůj podnikatelský záměr napsat na zadní stranu mé vizitky, je to špatný podnikatelksý záměr.

Čtenář glos P. J. mi zaslal následující text:
Nevím jak ostatní, ale já jsem po shlédnutí pořadu ČT 1 "Uvolněte se, prosím" ze dne 23.11.2007, kde byla jedním z hostů Petra Paroubková-Kováčová a po shlédnutí pořadu TV Nova "Střepiny" ze dne 25.11.2007, kde byl rozhovor s toutéž paní, nabyl dojmu, že se Petra Kováčová stala obětí sňatkového podvodníka. Ona totiž opakovaně o svém manželovi tvrdila toto: je inteligentní, vzdělaný, galantní, se smyslem pro humor, drží slovo.
Jen jsem němě zíral a napadla mne pak pouze 3 možná vysvětlení:
1. Petra Kováčová je typickým příkladem zamilovanosti t.zv. "po uši" a dokazuje, že láska je vskutku slepá, tudíž Jiřího Paroubka nevidí, či vidět nechce, v pravém světle.
2. Jiří Paroubek je skutečně takový, jak ona tvrdí, a předvádí nám ostatním, ovšem fenomenálně a geniálně, křupana, hulváta a žluč plivajícího ublížence. Důvody, proč to dělá, neznám, avšak pak by mohl udělat daleko větší kariéru ve sféře divadelní. Jeho výkon je určitě na cenu Thálie - křupan roku.
3. Jiří Paroubek má dvojníka, který má vlastnosti oceňované Perou Kováčovou a který se za pravého Jiřího Paroubka vydává a jako on se také oženil s Petrou Kováčovou. A aby se to neprofláklo, vyjadřuje se před novináři jako Jiří Paroubek, tedy jako poloblb.
Znám Jiřího Paroubka ze školy, znám ho z dob, kdy náměstkoval v RaJi a znám ho i z dob, kdy ministroval, a tak se mi nemůžete divit, když se sám pro sebe ptám, koho si to, hrome, ta Kováčová vlastně vzala?

Vánoce se kalupem blíží a pokud ještě nemáte všechny dárky pohromadě, můžete si na adrese m.vitovcova@volny.cz objednat na dobírku až do domu knížku "Anglická poezie v překladech Miroslava Macka". Pár desítek kousků je ještě na skladě.