PONDĚLNÍ GLOSY 26.11.2007

Miroslava Macka
Když někoho netlačí boty, rozhodně nechodí po světě a nevykřikuje: "Mně netlačí boty! Mně netlačí boty!" Vykřikuje-li to, vzbuzuje u mne podezření, že tomu tak spíše není. Zrovna tak, je-li Váš sexuální život v pořádku, necítíte potřebu o něm mluvit a funguje-li Vám zažívání, ani si na ně nevzpomenete.
Z tohoto úhlu pohledu slib zákonodárců ODS, stvrzený jednostodvacetidvěma podpisy, že v tajné volbě vhodí hlas stávajícímu prezidentovi Klausovi, jeví se mi přinejmenším rozpačitým. Jako by nestačilo, že Václav Klaus je oficiálním kandidátem ODS....

Dnes ráno mne rozesmál šéf Zelených Martin Bursík, a to následující větou k tomu, že Václav Klaus rozhodně není kandidátem této strany: Budeme o tom (případné podpoře Klause) sice jednat s koaličními partnery, zvláště s ODS, ale svůj názor nezměníme.
Tak proč, proboha, budou jednat?

Ovšem ještě více mne rozesmála zpráva, že expremiér Stanislav Gross se stal vysokoškolským pedagogem na jedné karlovarské soukromé škole. Možná mu to zařídil strýček Vik, kdo ví? A nebo, že by další odměna za dobře vykonanou práci?