ČTVRTEČNÍ GLOSY 22.11.2007

Miroslava Macka
No vidíte: všichni kroutí hlavou nad tím, kterak si premiér Topolánek odskočil vládním specíálem zalyžovat do Alp a přitom je vysvětlení tak jednoduché! Vládní speciál musí přece nalétat určitý počet hodin a musí absolvovat určitý počet vzletů a přistání a je přece jedno, jak řekl na včerejší tiskovce ministr Nečas, zda létá prázdný, s pytli písku nebo s premiérem.
Takže, přátelé - plátci daní a tedy těchto hrátek - plánujete-li vánoční lyžovačku v Alpách, máte možnost letět vládním speciálem: je přece jedno, jestli poletí prázdný, s pytli písku, s Topolánkem nebo s Vámi!
Ach, jo.

Organizovaný zločin prý zvyšuje tlak na získávání státních dotací. Ty jsou ovšem též organizovaným zločinem....

Ve včerejším komentáři v MF Dnes dokonale shrnul i můj pocit z Čunka a všeho, co se kolem něj děje, komentátor Martin Komárek: V Čunkově případu rozum trpí jako zvíře.

Čtenář glos V. R, mi zaslal jeden politicky nekorektní vtip:
Promlouvá ministryně Stehlíková k tmavočeské (zatím ještě) menšině: "Milí sociálně vyloučení spoluobčané, vláda vám dá nové byty, prvotřídní zdravotní péči, rekreaci v lázních, nemocnice bude zadarmo, příplatky na děti dostanete."
Naslouchá jí Dežo a říká: "Dobre hovorí."
A ministryně pokračuje: "Nebude nezaměstnanost! Všichni dostanete práci!"
A Dežo si uplivne: "Teraz to dojebala!"

Vánoce se kalupem blíží a pokud ještě nemáte všechny dárky pohromadě, můžete si na adrese m.vitovcova@volny.cz objednat na dobírku až do domu knížku "Anglická poezie v překladech Miroslava Macka". Pár desítek kousků je ještě na skladě.