ÚTERNÍ GLOSY 20.11.2007

Miroslava Macka
ODS se rozhodla posílit vysvětlovací kampaň vládních reformních kroků, a to formou půlstránkových inzerátů v novinách. Nevím, nevím, zda to nebudou vyhozené peníze. Jsem totiž přesvědčen, že s politikou je to zcela stejné jako s restauracemi: ty špičkové, s vynikající kuchyní a skvělou obsluhou, žádnou reklamu nepotřebují, neboť se to o nich okamžitě "rozkřikne" - a těm mizerným žádná reklama nepomůže...

S úsměvem jsem sledoval "krasobruslařský" přenos Radiožurnálu z Národní třídy dne 17. listopadu: "Nyní se blíží od obchodního domu Tesco Jiří Paroubek. Za chvíli položí květinu..."
Ach jo.

Čtenář glos K. Ch. mi napsal:
Jel jsem nedávno Sokolovskou ulicí okolo stanice Invalidovna a všiml jsem si zbořeniště bývalého statistického úřadu. Je dobře, že tyto prozatimní budovy konečně mizí, méně se mi ovšem líbí, že těsně předtím než se rozhodlo o nákupu nové budovy, zde v rámci rekonstrukce bylo prostavěno minimálně 300 mil. Kč, ačkoli z předběžných posudků jasně plynula nesmyslnost této činnosti. Myslím, že by nebylo na škodu, aby nám naše skvělá média místo pátrání po Paroubkově svatbě pátrala po podobném mrhání našimi daněmi a to včetně jmen zodpovědných osob a dalších vazeb.

Čtenář glos M. S. mi napsal:
Po shlédnutí "BBC Hard Talk" s Vaclavem Klausem si nemohu odpustit dvě poznámky:
- Je typické pro česka media s jakou zaujatostí informovala o tomto rozhovoru - ve stylu "novináři BBC se ptali Klause zda si nedělá legraci..., apod." - s cilem zesměšnit Klause, ba přímo zaútočit na jeho svéprávnost. Pravdou je, že britský novinář se nezeptal "Are you joking"? ale "Are you serious"?, což jsou dvě rozdílné věci, nejen v kontextu vědecké debaty. (Dalši variantou by byla českými novináři denně prokazovaná neznalost angličtiny - také nic povzbuzujiciho).
- Klausův názor , že hysterie ohledně globálního oteplování pomine během několika let je jistě relevantní. Jistě si vzpomínáte na podobnou hysterii ohledně tzv. ozonové díry ze začátku devadesátých let minulého století. Kde je těmto diskusím konec? Smutným paradoxem pak zůstává, že právě tyto diskuse vycházely z mnohem přesvědčivější vědecké evidence, než vágně vyargumentované "globální oteplování".

Vánoce se kalupem blíží a pokud ještě nemáte všechny dárky pohromadě, můžete si na adrese m.vitovcova@volny.cz objednat na dobírku až do domu knížku "Anglická poezie v překladech Miroslava Macka". Pár desítek kousků je ještě na skladě.