ÚTERNÍ GLOSY 13.11.2007

Miroslava Macka
Není nad to žít v elektronickém 21. století! Od Nového roku se mění systém rodičovských příspěvků a tak příslušné úřady čekají na příslušné nové formuláře, které pak s doprovodným vysvětlujícím letáčkem zašlou poštou do každé rodiny s dítětem. Ty rodiny, které o příspěvek požádají, si pak budou muset do konce ledna osobně dojít na úřad....No comment.

A není také nad symboliku. Jiří Paroubek se nám prý v sobotu žení - a to je 17. listopadu. A tak si při té příležitosti připomeňme všechny ty překabátěné "týpky" minulého režimu, nejen Jiřího Paroubka...

A opět ten zavádějící titulek, tentokrát v dnešních Lidovkách: "Chovatelé vepřů chtějí od státu přímé dotace miliardu korun." Správně by měl přece znít: Chovatelé vepřů chtějí od občanů, a to bez ohledu na to, zda a kolik konzumují vepřového masa, miliardu korun.

Právě jsem dopsal pravidelný žertovný článek s vážným poselstvím pro časopis 51 PRO s názvem "Dokonalý prezident Švejnar", který začíná následovně:
Zlomyslník by asi započnul toto téma nějakou parodií, kupříkladu na Erbenova Vodníka:
Vyvalily se vlny zdola,
roztáhnuly se v šírá kola
a náhle, kde se vzal, se vzal,
profesor Švejnar zatleskal....
p.s. a netvářím se, že toto není reklama na výše zmíněný článek, respektive celý časopis.

Když si dnes klepnete na dolní odkaz na macek.blog. idnes.cz, budete si moci přečíst můj zbrusu nový text "O prvním sněhu, výchově dětí a tradičně též o lecčems jiném" a spoustu a spoustu mých starších textů.
Hezký den přeju, mm