PONDĚLNÍ GLOSY 12.11.2007

Miroslava Macka
Potenciální kandidát na prezidenta Jan Švejnar mne doslova šokoval v pátečním rozhovoru s Martinem Veselovským na Radiožurnálu, když na otázku, koho by volil v posledních parlamentních volbách, odpověděl, že sociální demokracii. Ani pobyt v USA, ani případné nadbíhání socialistickým volitelům prezidenta v mých očích neomlouvá to, že nevidí či nechce vidět nebezpečnost takového člověka, jako je Jiří Paroubek, v politice. Člověk jeho formátu by neměl být tak slepý...

Co všechno ze svých daní také platíme! Kupříkladu patolízala Ratha, který na hlavičkovém papíru parlamentu (a dozajista i porto jsme platili z našich daní)
napsal řediteli Fakultní nemocnice v Motole Ludvíkovi, aby na slavnostní otevření zrekonstruovaného dětského pavilonu neopomněl pozvat Paroubka a Sobotku.
"Jsem přesvědčen, že si oba zmiňovaní politici zaslouží první místo při slavnostním otevření." Premiér Topolínek a ministr zdravotnictví Julínek také mohou přijít, ale Ludvík by si měl uvědomit, že jejich zásluha je nulová.
Není divu, že se ředitel Ludvík naštval.
Podivné ovšem je, že se nekoná defenestrace....

Zajímavý přehled a rozhled také prokazuje sociálnědemokratický poslanec Lubomír Zaorálek, který na stranických projevech poštěkává na soiučasného severomoravského krajského hejtmana Evžena Tošenovského: "Veřejnost neví, že má v čele kraje moulu!"
Znám oba léta a léta a má-li být Evžen moula, pak bych musel pro Luboše použít označení zcela nepublikovatelné...

Dnes vyšel v lidovkách můj článek "Patero důvodů, proč s Julínkem nesouhlasím", vyjadřující se ke slučování samostatných zdravotních ústavů s fakultními nemocnicemi.