ČTVRTEČNÍ GLOSY 8.11.2007

Miroslava Macka
Nemohu se zbavit dojmu, že by se velmi vyplatilo zrušit policii, státní zastupitelství a veškeré bezpečnostní a informační služby a začít je budovat znovu "na zelené louce". Při té příležitosti by se zřejmě zjistilo, že bez lecčeho a hlavně bez leckoho se bez problémů obejdeme...

Během oslav státního svátku 28. října na Hradě jsem vyhledal ministra zdravotnictví Julínka a zeptal se ho, proč chce, proboha, sloučit prosperující a dobře vedený Hematologický ústav s Fakultní nemocnicí.
Vysvětlení znělo: "Aha, další Klenerův přimlouvač. Vždyť ten ústav stojí na dvoře Fakultní nemocnice!" Už jsem neodpověděl, neboť jsem lapal po dechu.
Včera ministr Julínek profesora Klenera odvolal, takže je jasné, že k výše zmíněné fúzi dojde, samozřejmě pod ušlechtilými záminkami úspor, které ovšem nikdo nikdy neuvidí.
Mnohem raději bych viděl, kdyby stál na dvoře ministr zdravotnictví Julínek a na jeho místě seděl někdo, za něhož se nemusím stydět...

Čtenář glos P. P. mi napsal:
Včera ve zprávách se Švejnar odhalil. Po panáčkování před komunisty ve zprávách řekl, že se těší až bude doma na univerzitě (doma v Americe). Při nevoli novinářů řekl, že doma je i tady, že zde chodí k lékaři a má tu svého zubaře. Je to jasné, v Česku jsou lékaři asi 10x lacinější než v Americe. Tak toto je základem jeho češství, laciná lékařská péče?
Potěš nás Pán Bůh s takovým prezidentem.