ÚTERNÍ GLOSY 6.11.2007

Miroslava Macka
Informace o propojení šedé eminence sociální demokracie Miroslava Šloufa se zavražděným "podnikatelem" Františkem Mrázkem a o jejich kádrové a jiné politice a kšeftících plní stránky novin. Nebylo by ovšem Šloufa, kdyby nebylo Miloše Zemana. Ten je ovšem v tomto případě největším padouchem, kupodivu medii doposud přímo hýčkaným...
A už úplně k hořkému zasmání je halekání Jiřího Paroubka, ať Šlouf z ČSSD vypadne a tato strana tak opět bude čistá....

Jiří Paroubek také přišel na geniální (jak jinak) vysvětlení, proč darovací smlouvy mezi tajemnými dárci peněz a sdružením jeho bývalé ženy Zuzany, obsahují naprosto neobvyklou podmínku anonymity dárců.
Zde je jeho odpověď MF Dnes:
Protože nejsem a nikdy jsem nebyl členem tohoto sdružení, neměl jsem a nemám tuto informaci k dispozici. Přestože jsme již rozvedeni a já tedy nemám žádnou možnost jak některé věci ovlivnit, požádal jsem jí, aby tyto údaje zveřejnila. Sponzory, kteří darovali a které jsem své bývalé ženě doporučil, jsem již jmenoval. Domnívám se ale, že důvod může být i opačný, než ten jediný, který stále dokola opakujete ve svých článcích: mohou být i sponzoři, kteří z důvodů dobrých vztahů s vládou v čele s ODS nemají zájem, aby se vědělo, že spolupracují s bývalou ženou Jiřího Paroubka. Vemte si, jak nenávistnou kampaň proti mně ODS vedla a vede.

Dnes opravdu nemusím mít obavu, že si neprocvičím krční páteř: už zase kroutím hlavou nad zprávou, že v čele Rady pro vědu a výzkum, která bude přerozdělovat přes sto miliard korun, bude premiér Mirek Topolánek....však už má k dispozici 25 tisíc brožurek...
Dovedete si představit, kolik úsilí při takových a obdobných zprávách musím vynaložit, abych dodržel svůj vnitřní slib, že nikdy, ale opravdu nikdy nenapíšu paměti?

Čtenář glos M. N. mne upozornil na něco, co mně opravdu uniklo:
Pane doktore,
doufám, že vám neuniklo, že BIS bude na žádost nejvyšší státní zástupkyně Vesecké šetřit únik dat ze státního zastupitelství a zároveň oznámení o tom, že naopak únik dat z BIS šetří státní zastupitelství. Mě osobně to velmi pobavilo.