PONDĚLNÍ GLOSY 5.11.2007

Miroslava Macka
Politikové všech vládních stran a potažmo nejvyšší státní zástupkyně jsou rozhořčeni úniky z vyšetřovacích spisů a premiér Topolánek má oslovit BIS, aby zjistila, kdo to má na svědomí.
Jde o vyhozené peníze, neboť odpověď je jasná: na svědomí to mají právě politikové a jim na ruku jdoucí státní zástupci, kteří metodami (v kuloárech nazývanými "katarský princ" a "salichov" ) a metodami telefonicky nátlakovými ovlivňují řádné vyšetřování a vyšetření případů s politickým pozadím. Nasr....policistům a státním zástupcům pak nezbývá nic jiného, než obracet se na media.
Jak prosté, milý Watsone....

Samozřejmě, že kdyby Jan Švejnar nekandidoval proti Václavu Klausovi, ale proti nějakému levicovému intelektuálovi, sesypala by se na něj media kvůli jeho střetu zájmu jako hrom, tedy kvůli jeho velmi kamarádským vazbám na ČSOB, v níž je šéfem dozorčí rady. Spoustě novinářů to ovšem najednou nevadí: jen když je to zdatný Antiklaus.

"Současná nerovnoměrnost bohatství zakládá na průšvih, současné tempo ekonomického růstu je ekologicky a energeticky neudržitelné a společenský a kulturní život v podmínkách vyspělého kapitalismu strádá, říkají skeptikové.
Nejlepší zemí podle skeptiků by tedy musel být Čad: lidé tam žijí pospolitě, neznečišťují ovzduší (na 1.28 milionu čtverečních kilometrů připadá 600 kilometrů silnic), konzumují výhradně lokální produkty a energii si berou výhradně z biomasy (velbloudí trus), neotravují je telefony (na 10 milionů lidí je jich 14 tisíc) ani noviny (75 procent lidí je neumí přečíst) a ještě k tomu mají bezvadně vyřešen důchodový systém ( průměrný věk je 44 let).
Týden strávený v Čadu by nicméně z průměrného obyvatele Západu udělal hromádku neštěstí."
Tato slova Daniela Deyla z páteční přílohy Lidových novin jsem Vám vybral k pobavení, ale hlavně zamyšlení....

Po kliknutí na dolní odkaz na macek.blog.idnes si budete moci přečíst můj nový text "O svátku Všech svatých, starých Keltech a hlavně něčem jiném" a spoustu textů starších, po kliknutí na dolní odkaz ONA.idnes pak pravidelnou pondělní, dnes lehce provokativní, miniúvahu.
Hezký den přeju, mm