ČTVRTEČNÍ GLOSY 18.10.2007

Miroslava Macka
Spekulace, že pražský primátor Pavel Bém a prezident Václav Klaus mají tichou dohodu "já ti pomůžu odstranit Kaplického knihovnu z Letné a ty mi pomůžeš prosadit olympiádu", kterou jsem tuhle někde četl, je nesmyslná.
Znám Václava Klause léta a dobře a vím tedy, že takovéto dohody nikdy nedělal a nedělá. Zdá se mi ovšem v poslední době, jako by žurnalistika z nedostatku kvalitních informací už o ničem jiném, než spekulacích, nepsala. Což ovšem není vina žurnalistů, ale politiků, kteří kvalitní informaci (pevný názor) nedodávají, neboť jej nemají....

Když doputoval před dvěma lety do parlamentu bolševický zákoník práce, odbory jásaly a tvrdily, že je to skvělá norma vypracovaná předními odborníky a hlasovací mašinérie ČSSD + KSČM jej promptně přijala. Do parlamentu se chystá jeho novela se 120 změnami! Solidní odborníci opět kroutí hlavami, neboť už z principu nemůže vzniknout nic jiného, než další legislativní paskvil.
Bohužel, tento způsob tvorby i těch nejdůležitějších zákonů se stal v Česku obvyklým.
Je zřejmě opět nejvyšší čas připomenout si antickou moudrost: Nelíbí se Vám zákony? Změňte zákonodárce!
Ovšem to rozhlížení se bude těžké, přetěžké....

Jiří Paroubek to má opravdu těžké. Nejen, že po něm jeho nastávající chce, aby odešel z politiky, ale ještě se jej novináři ptají na tajemné financování občanského sdružení jeho ženy, kterému slíbil shánět peníze.
Zde ukázka jeho skvostného rozhovoru s novináři:
Můžeme se zeptat na občanské sdružení vaší bývalé manželky?
To se týká mé bývalé ženy. Já s tím nemám niíc společného.
Před časem jste říkal, že budete své ženě nadále shánět sponzory. Děláte to?
Neruště mě!
Ale tady je vážné podezření, že občanské sdružení paní Paroubkové...
...vy máte nějaké podezření a jestli máte nějaké podezření, tak si s ním dělejte, co chcete. Já nevím, třeba...
Odchází.....